O tânără de 18 ani a murit la o nuntă, în Buzău, după ce a furat mireasa

×
Codul embed a fost copiat

O tragedie a îndoliat o familie din Buzău. O tânăra de 18 ani s-a răsturnat cu maşina pe care părinţii abia i-o cumpăraseră şi nu a supravieţuit.

Fata se grăbea să se întoarcă la o nuntă, de la care furase mireasa, alături de câteva prietene. Însă nu a mai ajuns la petrecere. Lipsită de experienţă, pe drum a pierdut controlul volanului. În cumplitul accident a fost rănită grav şi verişoara soferitei. 

Florentina avea doar 18 ani şi se bucura de viaţă. Obţinuse de o luna permisul, iar părinţii îi luaseră o maşină. Sâmbătă seară, petrecea la nuntă cu prietenii şi au vrut să respecte tradiţia. Aşa că au furat mireasă şi au mers cu două maşini la o discotecă într-un sat învecinat. La întoarcere s-a produs tragedia, pe Drumul European 85.

AGENT ŞEF ADJ. MIHAI DRAGHICIU , IPJ BUZĂU: ”O șoferiță în vârstă de 18 ani a pierdut controlul volanului, pe fondul neadaptării vitezei şi a lipsei de experienţă, ulterior autoturismul răsturnându-se. În urma impactului a rezultat decesul conducătoarei auto şi rănirea gravă a unei pasagere de 19 ani, care a fost transportată la spital.”

Drama a ieşit la iveală abia când cei din prima maşină au ajuns la local şi au văzut că nu sunt Flori şi verişoara ei aflată în aceeaşi maşină. Când s-au întors pe şosea, prietenii au găsit maşină răsturnată.

Citește și
Africa de Sud, politie, politia
Încă un atac criminal în Africa de Sud. Un bărbat înarmat a ucis cel puţin 10 persoane şi a rănit alte 10

În zona au ajuns mai multe echipaje de salvare, dar pentru tânăra şoferiţă era prea târziu. Nu avea experienţă să conducă pe timp de noapte, cu atât mai puţin cu viteză.

AGENT ŞEF ADJ. MIHAI DRAGHICIU , IPJ BUZĂU: ”Practic, şoferiţa avea de o singură lună permisul de conducere.”

Vestea morţii adolescenţei i-a îndurerat pe nuntaşi.

Articol recomandat de sport.ro
Georgina, logodnica lui CR7, postare de 5 stele pe rețelele social media: ”BOOM! / Preciosa”
Georgina, logodnica lui CR7, postare de 5 stele pe rețelele social media: ”BOOM! / Preciosa”
Citește și...
Femeie lovită mortal pe o trecere de pietoni din Mamaia. Șoferul a intrat apoi în stâlp
Femeie lovită mortal pe o trecere de pietoni din Mamaia. Șoferul a intrat apoi în stâlp

O femeie în vârstă de 58 de ani a murit duminică dimineaţă, după ce a fost lovită de un autoturism pe o trecere de pietoni din Mamaia, după impact maşina intrând într-un stâlp de pe marginea drumului.

Recomandări
LIVE: Președintele Nicușor Dan vorbește despre ”problemele din justiție”, după ce a primit de la magistrați ”sute de pagini”
LIVE: Președintele Nicușor Dan vorbește despre ”problemele din justiție”, după ce a primit de la magistrați ”sute de pagini”

Presedintele României, Nicușor Dan, susține la această oră o declarație de presă la Palatul Cotroceni, care poate fi urmărită LIVE pe www.stirileprotv.ro.  

Marş memorial pe 21 decembrie, de la Piaţa Victoriei la Piaţa Revoluţiei: „Dosarul victimelor din 1989 este o ruşine”
Marş memorial pe 21 decembrie, de la Piaţa Victoriei la Piaţa Revoluţiei: „Dosarul victimelor din 1989 este o ruşine”

Un marş memorial pe traseul Piaţa Victoriei - Piaţa Universităţii - Piaţa Revoluţiei, este anunţat pentru 21 decembrie, de la ora 17.00.

S-au împlinit 36 de ani de când Timișoara a devenit primul oraș liber de comunism din România: ”Am fost inconștienți”
S-au împlinit 36 de ani de când Timișoara a devenit primul oraș liber de comunism din România: ”Am fost inconștienți”

În 20 decembrie s-au împlinit 36 de ani de când Timișoara a devenit primul oraș liber de comunism din România. Sirenele, care atunci anunțau că oamenii și-au recâștigat libertatea, au răsunat din nou în oraș, în semn de omagiu.