Inca doi romani arestati in cazul violului de la Roma!

60181509

Politia italiana a arestat alti doi romani in cazul adolescentei violate la Roma pe data de 14 februarie. In sediul politiei din Roma are loc, vineri, o sedinta pe aceasta tema.

Potrivit cotidianului italian La Repubblica, cei doi au antecedente pentru infractiunea de talharie si au fost supusi deja testelor ADN.

Doi romani, Alexandru Loyos Isztoika, in varsta de19 ani, si Karol Racz, in varsta de 36 de ani, se afla deja in detentie in legatura cu acest caz, desi testele ADN au aratat ca ei nu sunt autorii violului comis la 14 februarie. Acestia se afla inca in inchisoare pentru alte presupuse infractiuni.

Posibila legatura intre cazul Mailat si violul comis la Roma in februarie

Portret: Romani care au speriat Vestul

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
SOCANT! Moarte in chinuri pentru un biet catel! Calaul, chiar stapanul

Iubitorii de animale englezi ofera o recompensa de 2.350 de lire pentru a-l gasi pe stapanul unui caine care si-a legat, abandonat si lasat sa moara animalul de companie.

La Paris a venit primavara si odata cu ea, luptele de strada

Sute de protestatari s-au incaierat cu fortele de ordine la lumina palida a stelelor si a cocktailurilor Molotov. Totul, condimentat cu gaze lacrimogene si gloante de cauciuc.

I-a dat nastere in avion si l-a abandonat la toaleta!

In Noua Zeelanda, o femeie a nascut intr-un avion, si si-a abandonat copilul in toaleta, fara ca nimeni de la bord sa-si dea seama ce se petrece.

Recomandări
Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.