In Argentina, avalansele din Anzi nu mai contenesc!

×
Publicitate

Au fost cel putin cinci in ultiumele zile si o importanta autostrada internationala a fost blocata de tonele de zapada, la frontiera cu Chile.

In plus, cel putin trei oameni, surprinsi intr-o cabana montana, au fost raniti.

Numeroase tractoare si utilaje grele incearca sa deblocheze caile de acces.

Dar e o munca de Sisif. Noi caderi de zapda acopera imediat portiunile care abia au fost curatate.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Cele mai cele hoteluri din lume! Priveste si plangi!!!

Daintree Eco Lodge & Spa (foto stanga) din Queensland, Australia, este cel mai ecologic hotel din lume. Potrivit clasamentului Hotel.com, cel mai inalt resort din lume este Burj Al Arab din Dubai: 321 de metri si un rating propriu de 7 stele.

Un cutremur devastator ar putea distruge din temelii orasul Seattle!

Nu e de glumit cu cutremurele din Seattle. In 2001, orasul a fost zguduit de un seism cu magnitudinea 6,8. Destul de puternic. Insa savantii de la Universitatea Washington se tem ca urmatorul va fi si mai rau.

Grecia, sub semnul focului!

Grecia nu scapa nici vara aceasta de incendiile devastatoare de vegetatie, iar focurile izbucnite in nordul capitalei au ajuns deja la periferia orasului.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.