Avionul a inceput sa se dezintegreze la 5000 de metri altitudine. Spaima prin care au trecut pasagerii unei curse din Chile

×
Publicitate

Peste 130 de oameni, pasageri ai unei curse interne din Chile, s-au temut ca isi traiesc ultimele clipe de viata, cand aparatul a inceput sa se dezintegreze la peste 5 mii de metri altitudine, in cursul pregatirii de aterizare.

Un calator cu o remarcabila stapanire de sine a filmat prin hublou cum bucati de tabla si alte componente din zona motorului se desprindeau si zburau in voie.

Oamenii s-au speriat insa, din fericire, au ajuns cu bine pe pamant.

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
Trump s-a răzgândit în privința Iranului. Cu ce l-a supărat acum Teheranul pe liderul SUA: „Vreți să știți adevărul?”

Preşedintele SUA Donald Trump a declarat vineri că pentru Statele Unite ar putea fi „mai bine” dacă oficialii nu ajung la un acord cu Iranul, în contextul în care negocierile par din nou blocate, conform CNN.

Parmezanul devine monedă de schimb în Italia. O bancă unică în lume oferă împrumuturi cu brânză

Faimoși pentru brânzeturile lor, italienii au o bancă unică în lume, care acceptă... parmezan drept garanție pentru împrumuturi.

Peter Magyar își apără numirea cumnatului în funcția de ministru al Justiției. De ce insistă pentru el

Viitorul prim-ministru al Ungariei, Péter Magyar, şi-a apărat vineri decizia de a-l numi pe cumnatul său în funcţia de ministru al justiţiei, calificând competenţa profesională a avocatului drept „de necontestat”, relatează POLITICO.

Recomandări
SUA vor retrage 5.000 de soldați din Germania. Decizia lui Trump tensionează și mai mult relațiile cu Europa

Pentagonul intenționează să retragă aproximativ 5.000 de soldați americani din Germania, au declarat vineri oficiali de rang înalt ai Departamentului Apărării, citați de CBS News. 

Oana Gheorghiu își cere „scuze” după ce le-a cerut parlamentarilor pe e-mail să voteze după conștiință: Mi-am permis aroganța

Vicepremierul Oana Gheorghiu a spus, vineri seară, că mai mulți parlamentari s-au supărat după ce le-a cerut să voteze la moțiunea de cenzură conform propriei conștiințe.

MApN: Noi atacuri ruseşti în Ucraina, în apropierea frontierei cu România. O dronă a pătruns pentru scurt timp în zona Chilia

În dimineața zilei de sâmbătă, 2 mai, Federația Rusă a reluat atacurile asupra unor obiective civile și de infrastructură din Ucraina, în apropierea frontierei fluviale cu România, potrivit unui comunicat al Ministerului Apărării Naționale (MApN).