A impuscat-o in cap! Vroia sa-i arate ce i-ar face daca l-ar insela

×
Publicitate

UPDATE: O tanara in varsta de 28 de ani, din Bucuresti, consilier la Comisia Nationala de Prognoza din cadrul Guvernului, a ramas fara un ochi dintr-o gelozie prosteasca.

 

"Am vrut sa-i arat ce i-as face daca m-ar insela si pistolul s-a descarcat accidental" - bulversanta, dar nu tocmai credibila, asta este marturia tanarului care si-a impuscat iubita in cap.

Drama s-a consumat joi seara, cand Roxana ar fi intarziat acasa. Iubitul gelos i-ar fi reprosat acest lucru, dupa care a urmat un schimb de replici dure. In gluma, insista barbatul, i-a spus ca vrea sa-i arate ce i-ar face daca l-ar insela.

Asa ca a scos un pistol cu bile de cauciuc, a luat o perna, i-a pus-o pe fata, dupa care, in varianta lui, pistolul s-a descarcat. Proiectilul a patruns in ochiul fetei si i-a iesit prin cap. Cert este ca fata s-a speriat si si-a tras capul.

Tanara se afla internata la spital sub stricta supraveghere a medicilor. A fost supusa mai multor interventii chirurgicale, asa ca politistii nu au putut inca sa stea de vorba cu ea ca sa afle daca intr-adevar aceasta intamplare a fost un accident stupid sau chiar iubitul ei a vrut sa o omoare.

Pe de alta parte, daca medicii vor spune ca viata fetei a fost pusa in pericol, barbatul va fi acuzat de tentativa de omor. El a fost audiat in cursul noptii. La audiere a fost chemat si tatal barbatului, care a fost primul sosit in casa in care s-a intamplat tragedia.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Dacia SUV, dezvaluita in toata splendoarea! VEZI FOTO!

Primele imagini in care modelul SUV al Dacia este complet dezvelit au fost postate pe forumul Dacia Club.

N-a oprit la semnul STOP si a intrat in plin intr-o masina!

Un tanar sofer, care tocmai a dat Bacul, nu a oprit la semnul STOP si a intrat in plin intr-o masina care circula pe o strada cu prioritate.

Descinderi intr-o localitate din Timis! Romii au pus pe jar autoritatile

Politistii au fost anuntati ca tabara romilor a instaurat teroarea in satul Uliuc. Oamenii spun ca nu mai au linistite si le e frica sa-si mai trimita copiii la scoala de teama sa nu fie batuti.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.