Au murit incercand sa se salveze unul pe celalalt!

×
Publicitate

Este povestea dramatica a unei femei de 75 de ani din Ungureni - Bacau si a fiului ei in varsta de 45 de ani.

Casa celor doi a fost cuprinsa de flacari. Barbatul a urcat in podul casei pentru a incerca sa stinga de unul singur focul izbucnit acolo. S-a intoxicat cu monoxid de carbon si a lesinat.

Vazand ca fiul ei nu se mai intoarce, femeia a plecat in cautarea lui, constienta ca este in pericol. A fost insa cuprinsa de flacarile din ce in ce mai puternice.

Vecinii au incercat din rasputeri sa stinga incendiul, insa focul i-a tinut la distanta. Asa ca au fost chemati pompierii, care s-au luptat mai bine de patru ore cu valvataia. Cei doi, mama si fiu, au fost gasiti carbonizati. Cel mai probabil, casa a luat foc din cauza jarului cazut dintr-o soba.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Inima de mama! Si-a abandonat bebelusul in scara unui bloc

Copilul, in varsta de o saptamana, este sanatos si vioi si va sta in maternitatea din oras cat timp se desfasoara ancheta autoritatilor.

A preferat sa moara primul, decat sa-si vada sotia cum se stinge

Un batran de 72 de ani, din judetul Bacau, si-a pus capat zilelor dupa ce a aflat ca femeia care i-a fost alaturi toata viata nu mai are mult de trait. Aceasta fusese operata de cancer la san.

Monoxidul de carbon face noi victime! O femeie a murit la Iasi

O femeie din Iasi a murit, iar sotul ei se zbate intre viata si moarte la spital. Amandoi s-au intoxicat cu monoxid de carbon, dupa ce au lasat aragazul aprins peste noapte.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.