Mama criminala din Suceava bause inainte sa-si ucida copilele

×
Publicitate

UPDATE: Cele doua fetite din Suceava omorate de mama lor vor fi inmormantate totusi impreuna cu femeia care le-a luat viata si apoi s-a sinucis.

Asa a hotarat familia tinerei care a obtinut acordul preotilor sa le ingroape dupa religia ortodoxa, desi trecusera la cea musulmana. Intre timp, legistii au confirmat: femeia avea alcoolemie mare, semn ca isi facuse curaj cu multa bautura inainte de crime.

Tatal copilelor de 5 si 9 ani inca nu si-a revenit din soc. N-a avut puterea sa stea prea mult la capela. A plans tot timpul si a fost nevoie ca prietenii sa-l conduca pe brate afara.

Mama femeii care si-a ucis fetitele a venit din Italia cand a aflat de nenorocire. Inca nu crede ce s-a intamplat, mai ales ca nimic nu anunta drama.

Prietenii de familie isi amintesc insa ca femeia ceruse ajutorul unui medic in urma cu ceva timp, pentru o depresie. Este posibil, spun anchetatorii, ca in timp, depresia sa se fi agravat fara ca femeia sa stie, pentru ca n-a mai fost la consult.

Mama si cele doua fetite vor fi ingropate joi dupa o ceremonie sumara intr-un cimitir ortodox. La inmormantarea care va avea loc joi este asteptat si bunicul fetitelor de origine turca. El a fost pomenit in biletul de adio lasat de mama. "Nu mai veneati sa le vedeti", le reprosa ea socrilor sai.

Articol recomandat de sport.ro
Ce a postat Cristiano Ronaldo, în ziua finalei Spania - Argentina
Ce a postat Cristiano Ronaldo, în ziua finalei Spania - Argentina
Citește și...
Caniculă și furtuni în toată țara. Ministerul Mediului a convocat Comitetul pentru Situații de Urgență

Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a convocat Comitetul ministerial pentru situații de urgență pentru a evalua efectele avertizărilor meteo și măsurile necesare pentru protejarea populației.

Ce a cauzat pana de curent care a lăsat trei stațiuni de pe litoral fără alimentare. Turiștii au aprins lanterne și lumânări

Mai multe zone din sudul litoralului au rămas fără curent electric ore în șir sâmbătă seară și duminică dimineață. 

Un soldat, la un pas să se prăbușească în timpul ceremoniei de Ziua Aviației. I se făcuse rău din cauza căldurii

Soarele fierbinte era cât pe ce să facă o victimă la Ziua Aviației din Capitală, unde unui soldat i s-a făcut rău de la căldură. 

Recomandări
Caniculă și furtuni în toată țara. Ministerul Mediului a convocat Comitetul pentru Situații de Urgență

Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a convocat Comitetul ministerial pentru situații de urgență pentru a evalua efectele avertizărilor meteo și măsurile necesare pentru protejarea populației.

Rusia a lansat unul dintre cele mai agresive atacuri cu rachete balistice de până acum, în războiul cu Ucraina

Rusia a lansat unul dintre cele mai ample atacuri cu rachete balistice împotriva Ucrainei de la declanșarea invaziei sale pe scară largă, în urmă cu mai bine de patru ani.

Alertă în județul Tulcea. Populația, avertizată cu un mesaj RO-ALERT, după ce radarul MAPN a detectat ”o țintă aeriană”

Ministerul Apărării Naţionale a anunțat, duminică, faptul că sistemul său de supraveghere radar a detectat în ziua de 19 iulie, ora 13.19, ”o țintă aeriană la o distanță de aproximativ 15 km est de localitatea Vâlcove, Ucraina”.