Doi baieti, de 13 si 14 ani, au ajuns la spital in coma alcoolica

×
Publicitate

Situatie grava la Vaslui, unde doi adolescenti au ajuns la spital in coma alcoolica. Ramasi singuri acasa la unul dintre ei, baietii de 13 si 14 ani au petrecut cu vin si tarie pana cand li s-a facut rau.

 

Un prieten care a venti in vizita i-a gasit pe amandoi inconstienti si a sunat speriat la ambulanta.

Totul s-a intamplat in apartamentul celui mai mic dintre baieti, elev in clasa a VII-a. Prietenul lor i-a gasit prabusiti pe podea, alaturi de mai multe sticle goale.

Baiatul de 13 ani a ramas doar in grija tatalui, dupa ce mama lui a aplecat acum un an in Spania, la munca. De atunci e de nerecunoscut.

Dupa ce a aflat ca parintii au de gand sa divorteze, a devenit tot mai abatut. Din premiant a ajuns unul dintre cei mai slabi copii din clasa. Mai mult, in ultima vreme nici nu mai dadea pe la scoala.

Tatal nu-l poate supraveghea, pentru ca e mai tot timpul plecat la munca. In lipsa lui, copilul si-a gasit prieteni pe care-i aducea acasa si de la care a deprins gustul bauturii. Ultima isprava putea totusi sa-l omoare, spun medicii.

Medicii spun ca baietii au avut noroc pentru ca au fost gasiti la timp.

Profesorii spun ca nu-i vor mai scapa din ochi pe cei doi copii, iar un psiholog le va oferi de acum inainte consiliere. Parintii copiilor ar putea sa traga ponoasele in urma acestui incident, in functie de ce vor decide cei de la Directia pentru protectia copilului.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Sandero Stepway, primul crossover de la Dacia! Vezi aici IMAGINI!

UPDATE: Exista si companii care sfideaza criza. Intr-o perioada in care marii constructori auto isi inchid uzinele, Dacia lanseaza un nou model: Sandero Stepway - o masina pentru drumuri grele.

I-au ars masina fiindca s-a pus cu cine nu trebuia!

UPDATE: Un foc urias, pus intentionat, a inghitit in miez de noapte o masina parcata in Targu Jiu si a aruncat din pat zeci de oameni speriati.

S-a aruncat sub rotile unui tren ca sa scape de o ancheta

Pana si moartea i-ar mai fi dat o sansa, dar incapatanarea unui barbat de 44 de ani a fost de neoprit. Barbatul din Baia Mare s-a aruncat sub rotile unui tren de calatori.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.