Doi paparazzi, retinuti dupa ce au lovit doi cameramani, langa localul nuntii lui Tariceanu

violente

Doi paparazzi au fost retinuti, duminica dimineata, in urma unor incidente in care au lovit doi cameramani, langa Palatul Ghika din Bucuresti, unde a avut loc petrecerea de nunta a fostului premier Calin Popescu Tariceanu.

Incidentele au inceput sambata seara, dupa ora 23.00, cand trei paparazzi din presa mondena au intrat intr-un conflict, la poarta Palatului Ghika, cu doi stewarzi angajati la petrecere.

Unul dintre paparazzi a lovit cu o sticla in cap un steward, insa conflictul a fost aplanat, cel putin temporar, dupa interventia politistilor de ordine publica de la Sectia 7, care au constatat ca nimeni nu vrea sa depuna plangere.

"Politia s-a autosesizat dupa ce incidentul a fost mediatizat de un post de televiziune, la fata locului sosind si mai multe echipe de jurnalisti, pentru a relata despre cele intamplate", spun sursele citate.

Ulterior, dupa plecarea Politiei, paparazzi s-au aratat deranjati de faptul ca sunt filmati si i-au atacat pe jurnalistii veniti langa Palatul Ghika.

Citește și
Polițiștii din București vor purta camere de filmat. Cum vor arăta dispozitivele
Legea care permite polițiștilor locali să folosească bodycam-uri a fost promulgată. Situaţiile când cetățenii pot fi filmați

Doi cameramani, de la Pro TV si un alt post de televiziune, au fost loviti de catre agresori, la fata locului sosind, din nou, politistii de la Sectia 7.

In urma incidentelor, la Politie au dat declaratii cei trei paparazzi, operatorii loviti, care au depus plangeri, opt martori si doi stewarzi de la petrecerea nuntii lui Tariceanu.

Potrivit Politiei, agresorii vor fi cercetati si pentru lovire, daca operatorii de televiziune vor aduce certificate medico-legale.

Agresorii vor fi prezentati instantei, cu propunere de arestare preventiva.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Superba Niina Petrokina a cucerit al doilea său titlu european la patinaj artistic
GALERIE FOTO Superba Niina Petrokina a cucerit al doilea său titlu european la patinaj artistic
Citește și...
Cal ranit in mijlocul unei strazi din Sectorul 5 al Capitalei. Proprietarul, amendat cu 1.500 de lei
Cal ranit in mijlocul unei strazi din Sectorul 5 al Capitalei. Proprietarul, amendat cu 1.500 de lei

Problema animalelor maltratate de stapani revine in atentia autoritatilor, dupa ce politia locala din Sectorul 5 a gasit un cal ranit in mijlocul soselei.

Recomandări
Liderul suprem al Iranului îl sfidează pe Donald Trump și îl numește ”criminal”: ”El este vinovat pentru aceste victime”
Liderul suprem al Iranului îl sfidează pe Donald Trump și îl numește ”criminal”: ”El este vinovat pentru aceste victime”

Liderul suprem al Iranului, ayatollahul Ali Khamenei, le-a cerut autorităţilor ”să le rupă spatele răzvrătiţilor” şi a dat vina pe președintele Donald Trump pentru victimele din Iran.

Gerul a pus stăpânire pe România. Orașul în care s-au înregistrat minus 21 de grade Celsius
Gerul a pus stăpânire pe România. Orașul în care s-au înregistrat minus 21 de grade Celsius

Gerul a pus stăpânire pe mare parte din România, în special pe zona Moldovei. La Miercurea Ciuc, sâmbătă dimineață au fost și minus 21 de grade Celsius, iar la Botoșani, termometrele s-au oprit la minus 17 grade.  

Șase indivizi au fost arestați în Lituania pentru incendierea unei fabrici militare. Suspecții au legături cu România
Șase indivizi au fost arestați în Lituania pentru incendierea unei fabrici militare. Suspecții au legături cu România

Autoritățile din Lituania au anunțat că Serviciul de Informații al Rusiei a coordonat un grup de 6 indivizi care ar fi pus la cale incendierea unei fabrici de echipamente militare.