Nicolette Sheridan da in judecata producatorul serialului Neveste Disperate

60167167

Actrita Nicolette Sheridan, una dintre vedetele serialului "Neveste Disperate", cere 20 de milioane de dolari in instanta de la postul de televiziune ABC si de la producatorul Marc Cherry, pentru concediere abuziva.

Actrita americana, interpreta vampei Eddie Britt, sustine ca a fost agresata pe platourile de filmare si concediata in mod abuziv, potrivit Reuters.

Nicolette Sheridan a depus o plangere la Curtea Superioara de Justitie din Los Angeles, in care mentioneaza ca producatorul serialului, Marc Cherry, ar fi lovit-o in zona capului, in septembrie 2008, dupa ce aceasta l-ar fi intrebat ceva referitor la un detaliu din scenariul serialului.

Astfel, vedeta acuza atat pe producator, cat si pe managerii postului care difuzeaza serialul, ABC, de concediere abuziva, agresiune si violenta impotriva femeilor.

Actrita a recunoscut ca a primit 175.000 de dolari pe episod in al cincilea sezon al acestui serial, atunci cand a avut loc incidentul, 200.000 de dolari pe episod in al saselea sezon si 250.000 de dolari in al saptelea sezon.

Difuzat in Statele Unite incepand cu toamna anului 2004, serialul "Neveste disperate" se bucura de o foarte mare audienta. Serialul a primit trei premii Globul de Aur de-a lungul timpului si a fost preluat de televiziunile din peste 130 de tari, inclusiv Romania.

Articol recomandat de sport.ro
Ce s-a ales de fosta campioană US Open, după divorțul de Jozy Altidore, fostul atacant al lui Sunderland și Villarreal
Ce s-a ales de fosta campioană US Open, după divorțul de Jozy Altidore, fostul atacant al lui Sunderland și Villarreal
Citește și...
Ce nu se vede la TV. Ovidiu Oanță, la „Întrebarea Mesei Rotunde”, despre gafe, emoții și momente tensionate în direct

Sâmbătă, 4 aprilie, un nou sezon al emisiunii Întrebarea Mesei Rotunde cu Marius Manole începe la ACASĂ, cu un decor nou, virtual, și cu un invitat special: jurnalistul Ovidiu Oanță.

K-1 World vine la București! Spectacol total pe 3 aprilie

Pe 3 aprilie, capitala României devine scena unui eveniment major pentru fanii sporturilor de contact. Ediția aniversară Dynamite Fighting Show aduce în prim-plan un turneu K-1 World Max spectaculos, sportivi de top și reveniri așteptate în ring.

De astăzi SIRENELE, trilogia fenomen, este disponibilă integral și exclusiv pe VOYO

De astăzi, VOYO aduce în premieră pentru abonații săi una dintre cele mai așteptate producții pentru publicul tânăr: trilogia SIRENELE, o aventură cinematografică plină de mister, emoție și magie. 

Recomandări
Cum ar afecta Europa o eventuală invazie terestră a SUA în Iran. UE, pusă în fața unei dileme complexe

O posibilă invazie terestră a Statelor Unite în Iran ar avea un impact mult dincolo de zona de conflict, afectând Europa prin prețurile energiei, inflație, securitate regională și dezbateri strategice interne, arată o analiză Euractiv.

Măsurile luate de Ilie Bolojan pentru criza combustibililor: Guvernul nu are niciun beneficiu de pe urma creşterii preţurilor

Premierul Ilie Bolojan explică, sâmbătă, măsurile luate de Guvern privind criza combustibililor, el arătând că Executivul acţionează în limita posibilităţilor pe care le are ca urmare a deficitelor bugetare foarte mari din anii trecuţi.

Cum ar fi apărut oferta-surpriză la carburanți. Reacțiile șoferilor care au apucat să alimenteze la cel mai mic preț din țară

Carburanții s-au scumpit din nou sâmbătă, după câteva zile în care am văzut și reduceri la benzinării. Ba chiar la unele stații s-au format și cozi, după ce motorina premium și benzina s-au ieftinit nesperat de mult, dar pentru scurt timp.