Un copil de 9 ani din Timis a fost batut de paznicul unui santier pentru ca se juca in apropiere

×
Publicitate

 Incident socant in Timis. Un copil de 9 ani, din Jimbolia, a trecut prin spaima vietii lui dupa ce, paznicul unui santier i-a aplicat o corectie cu bucata de sarma ghimpata.

 Baiatul se juca impreuna cu alti doi copii la o movila de nisip din apropierea unor blocuri aflate in constructie. Paznicul a vrut sa ii alunge si n-a tinut cont ca isi varsa nervii pe un copil fara aparare.

Copiii din zona obisnuiesc sa se joace adesea in preajma santierului unde urmeaza sa fie construite locuinte ANL. Chiar paznicul, care la randul lui are un copil, obisnuia sa-i cheme sa se joace acolo. Ultima oara insa, a reactionat violent.

Revoltata de comportamentul paznicului, mama baiatului s-a dus sa-i ceara socoteala. Acesta insa s-a inchis in casa si a refuzat sa dea ochii cu ea.

Dupa acest incident, parintii copilului au depus o plangere la politie.

In urma loviturii primite, copilul a avut nevoie de 5 zile de spitalizare. Mama i-a scos si un certificat medico-legal si vrea sa sa-l dea in judecata pe agresor.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Talent la colt de strada. Grafferi din tara si din strainatate vor da culoare Timisoarei

 30 de tineri vor colora la propriu, Timisoara in cadrul celei de-a doua editii a Festivalului International de Street Art.

Taximetrist batut de un alt sofer dupa ce a lovit o femeie pe trecerea de pietoni. Vezi VIDEO

 Accidentul s-a petrecut luni dimineata langa cladirea Bancii Nationale din Timisoara. 

Velcea este nemulţumit: „A fost fault în atac la golul celor de la UTA”

 Antrenorul timişorean crede că ACS Poli merita victoria, dar recunoaşte că echipa lui mai are mult de muncit pentru a-şi putea atinge obiectivul.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.

Ploi torențiale, vijelii și grindină de până la 4 centimetri. Cod galben în mare parte din țară. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, joi, atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, averse torenţiale însemnate cantitativ şi intensificări ale vântului, valabile în zone din Transilvania, Muntenia, Moldova şi Dobrogea.