Poli Timisoara a mai luat o bataie in Spania

ioan mera,poli timisoara

Alb-violetii au fost invinsi cu 3-1 de Dinamo Moscova. Toate cele patru goluri s-au marcat in ultimele zece minute ale meciului.

Poli a suferit a treia înfrângere, după patru meciuri amicale disputate în Spania. După umilinţa din meciul cu Lech Poznan (0-5), victoria clară cu Zestafoni (3-0) şi prestaţia seacă în faţa lui ŢSKA Moscova (0-2), timişorenii au pierdut şi meciul cu Dinamo Moscova.

Ruşii au câştigat cu 3-1 partida, chiar dacă scorul a fost egal, 0-0, până în minutul 83. Dinamo a înscris două goluri în două minute, după care Rafael Rocha a marcat pentru Poli, însă moscoviţii au refăcut diferenţa de două goluri în ultimul minut.

Timişorenii au început meciul în următoarea formulă:
Kirev – Belu Scutaru, Mera, F. Sandu – Chiş, Gorobsov, Poparadu – Ricketts, Axente, Cârstea.

Aerostar Bacau cere un milion de euro din transferul lui Pantilimon. Iancu: „Nu le datoram nimic”
Ucrainenii uciși de un rus în Germania erau soldați răniți în război care se recuperau medical în Bavaria

Vali Velcea a efectuat opt schimbări, iar Poli a arătat astfel la final: Kirev – Dăruială, Scutaru, Mera, Pătraş – Fuchs, Dobricean, Petcuţ – Rocha, Boştină, Popovici.

Dorin Goga şi Florin Ilie au fost menajaţi. Poli are programat un ultim meci de verificare în Spania, miercuri, cu Spartak Moscova.

NEWS ALERT Anunțul momentului la Rapid: ”99 la sută el va fi noul antrenor”
Iancu a publicat in detaliu rezultatele primului audit de la Poli. Vezi ce datorii au alb-violetii!

Analiza financiara prezentata pe site-ul oficial al echipei timisorene este cea solicitata de club. Rezultatele celui de-al doilea audit sunt cunoscute doar de liderii partidelor locale.

Clubul care l-a format pe fostul portar al lui Poli avea dreptul sa incaseze 30% dintr-un viitor transfer al acestuia. Patronul clubului timisorean explica, insa, procedura prin care bacauanii au pierdut dreptul la acest procent

„Țânțarul” care îl scoate din minți pe Putin. Cum epuizează Ucraina motorina și benzina din Rusia

Ucraina știe exact unde să lovească Rusia pentru a-i crea mari probleme. Kievul folosește o tactică în urma căreia țara lui Vladimir Putin are mult de suferit.

Iohannis se pensionează din funcția de profesor. Postul pe care l-a ținut blocat 27 de ani, scos la concurs

Catedra de profesor de Fizică a preşedintelui Klaus Iohannis de la Colegiul Naţional „Samuel von Brukenthal” a devenit vacantă şi poate fi ocupat de un titular.

Cauza surpării străzii din Slănic. Primele concluzii ale specialiștilor. Locatarii evacuați încă nu se pot întoarce acasă

Autoritățile din Prahova au prezentat, marți seară, concluziile cercetărilor făcute în cazul surpării de teren din orașul Slănic, care a dus la evacuarea a peste 40 de oameni.