Poli Timisoara a batut Caransebesul la scor de neprezentare

Mircea Axente, Poli Timisoara

Fotbalistii lui Velcea au castigat cu 3 la 0 amicalul jucat la Lugoj cu echipa caraseana din liga a-3-a. Axente, Popovici, si Gorobsov au inscris golurile alb-violetilor.

Chiar daca soarta clubului Poli Timisoara se va decide in birouri, urmatorul pas in aces sens urmand sa se faca marti, echipa isi vede de treaba si a jucat astazi un meci amical la Lugoj cu FC Caransebes. Timisorenii au castigat fara probleme partida cu 3 la 0.
Mircea Axente a inscris primul gol in minutul 33, Popovici a majorat scorul imediat dupa pauza, iar Gorobsov a marcat golul de 3 la 0 in minutul 77 din lovitura libera. A fost primul gol pe care argentinianul l-a marcat de cand a venit la Timisoara.

Vali Velcea a trimis in teren urmatoarea formula de start: Lepmets - Belu, Scutaru, Ilie, Sandu - Chis, Zaluschi, Poparadu - Popovici, Axente, Goga. In a doua repriza au mai intrat: Kirev, Mera, Petcut, Patras, Gorobsov, Dobricean. fuchs, Adrian Popa si Carstea.

Ungurii au reacționat după ce România a obținut o nouă victorie în Nations League

Liderii politici din Timis nu pot fi prezenti la discutia programata sambata. E posibil ca aceasta sa aiba loc marti, 6 martie, dar nici aceasta data nu e batuta in cuie.

Marian Iancu s-a accidentat, iar intalnirea sa cu autoritatile a fost amanata pe sambata

Liderii suporterilor lui Poli i-au convins pe reprezentantii puterii locale sa discute fata in fata cu sefii clubului alb-violet. Iancu are glezna umflata, dar tot se va prezenta la intalnirea care a fost amanata cu doua zile.

Noul șef al NATO, mesaj pentru Putin după ce Zelenski și-a prezentat „planul de victorie”. Ce spune despre aderarea Ucrainei

Președintele Ucrainei, și-a susținut planul pentru victorie, la Bruxelles. Iar Washington-ul , a anunţat un nou ajutor militar consistent, pentru Ucraina, de 425 de milioane de dolari.

O „țintă aeriană” a pătruns 14 kilometri în România. Avioane F-16 și F-18, ridicate în aer. A fost emis mesaj RO-Alert

MApN a anunțat, joi, că, în jurul orei 17:00, sistemul de supraveghere radar al Armatei Române a indicat o ţintă aeriană de mici dimensiuni într-o zonă în largul Mării Negre, la aproximativ 150 km est de localitatea Mihail Kogălniceanu, judeţul Constanţa.

Averile „prezidențiabililor” - Lista caselor și conturilor cu bani. Cine este cel mai bogat candidat la Cotroceni

Avem candidați la prezidențiale care au mai multe case, mașini, precum și sume impresionante în conturi, dar și candidați, care trăiesc doar din salariu și au credite.