Pisica salvata dintr-o locuinta cuprinsa de incendiu. VIDEO cu misiunea de salvare a pompierilor

×
Publicitate

 Pompierii din Timisoara au avut astazi o misiune mai putin obisnuita. Alertati sa stinga un incendiu izbucnit la apartamentul unui bloc, au dat peste o pisica lesinata. Felina ramase singura acasa si din cauza fumului dens din apartament se intoxicase.

 Coincidenta sau nu, pisica pe nume Lucky a fost norocoasa. Ajunsi la fata locului, pompierii au spart usa pentru ca nu era nimeni acasa si au dat peste feline care era intinsa pe jos, fara a avea nici o reactie. Salvatorii au scos-o imediat din fumul gros si i-au acordat primul ajutor. I-au pus masca de oxigen si dupa zece minute felina a inceput sa isi revina in simtiri.

La scurt timp, si stapanii lui Lucky au ajuns acasa si, inainte de a-si vedea pagubele din locuinta, au luat-o in brate pe pisica si au fugit imediat cu ea la veterinar.

In ceea ce priveste incendiul, acesta a izbucnit de la un panou electric din apartamentul situat la etajul doi al blocului. Bucataria a fost distrusa in proportie de 70%, insa pentru proprietari se pare, cel mai important lucru este ca Lucky, pe care o au de patru ani, a fost salvata si e in afara oricarui pericol.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Geamurile Prefecturii Timis au fost sparte noaptea trecuta de un barbat care consumase alcool

 Un barbat de 54 de ani din Timisoara este suspectat ca in noaptea de miercuri spre joi ar fi spart doua geamuri de la cladirea in care functioneaza Prefectura Timis, dar si ca a incendiat usa de acces a unui bar de pe strada Bogdanestilor.

Strada Iancu Vacarescu intra in reabilitare. Investitia este de aproape 2 milioane de euro

 Strada Iancu Vacarescu din Timisoara intra in reparatii capitale cu bani proveniti in mare parte din fonduri europene. Lucrarile incep in 1 iunie si trebuie sa fie gata in 6 luni.

Politistii de frontiera au gasit 500 de pachete de tigari de contrabanda in rotile unei masini. FOTO

 Pachetele de tigari au fost descoperite de politistii de frontiera Moravita miercuri dupa-amiaza, cand un barbat de cetatenie sarba aflat la volanul unei masini inmatriculate in Serbia, incerca sa intre in Romania.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.