Ce au descoperit politistii din Lugoj cand au oprit un autoturism, la un control de rutina

60578835

 Intamplarea s-a petrecut noaptea trecuta, putin dupa ora 00:00. Politistii din Lugoj au oprit pentru control un autoturism care se deplasa pe strada Lazlo Istvan, la volanul caruia se afla un barbat de 33 de ani.

 Oamenii legii i-au cerut actele celui care se afla la volan, insa barbatul nu le-a putut prezenta, asa ca s-au facut verificari in baza de date. De aici, politistii au aflat ca au de-a face cu un individ care conducea fara a avea acest drept.

A urmat o scurta verificare a autoturismului care a scos la iveala o a doua infractiune comisa de lugojeanul de 33 de ani. Acesta avea pe bancheta si in portbagajul masinii mai multe bunuri de uz casnic, precum televizoare, covoare si alte obiecte, carora insa nu le-a putut dovedi provenienta.

“In urma investigatiilor, politistii au stabilit ca bunurile ar fi fost sustrase, in cursul aceleiasi nopti, dintr-o locuinta situata pe strada mai sus mentionata, procedand la ridicarea lor in vederea continuarii cercetarilor”, au transmis reprezentantii Politiei Judetene Timis.

Barbatul a fost dus la sediul politiei, pe numele sau fiind intocmit dosar penal, atat pentru furt calificat, cat si pentru conducerea unui autoturism pe drumurile publice de catre o persoana care nu poseda permis de conducere.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Politistii au ridicat 10 kilograme de mercur, ce urmau sa fie comercializate. Cat costa un kilogram

 Trei perchezitii domiciliare au fost efectuate de politistii din Timis in aceasta dimineata, doua in Timisoara si una in localitatea Giroc, in urma carora au fost descoperite 10 kilograme de substanta argintie, susceptibila a fi mercur.

Iancu le declara razboi suporterilor timisoreni! De ce ii cheama la TAS si care e raspunsul fanilor

  Patronul care a adus-o pe Poli Timişoara pe locul doi în Liga I şi în cupele europene, după care a desfiinţat-o, intenţionează să facă rău şi alb-violeţilor din Liga a IV-a.

ProFM - locul I in topul preferintelor banatenilor….ProFM - locul I si la distractie!

 Profm si Le Sinema Club dau tonul la distractie in Timisoara! Vineri, 25 octombrie, PROFM Party Mix vine in orasul tau.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.