Italia - Paraguay, scor 1-1, in primul meci al grupei F a Cupei Mondiale

Ultimul update: Marti 02 Octombrie 2012 19:47
Data publicarii: Luni 14 Iunie 2010 00:00
Green Point Stadium

Reprezentativele Italiei si Paraguayului au remizat cu scorul de 1-1, in primul meci al grupei F de la Cupa Mondiala din Africa de Sud, partida disputata pe arena "Green Point Stadium" din Cape Town.

Pentru Paraguay a deschis scorul Alcaraz, in minutul 39, italienii egaland prin reusita lui De Rossi, din minutul 63.

Italia: 1. Buffon (12. Marchetti '46) - 19. Zambrotta, 5. Cannavaro, 4. Chiellini, 3. Criscito - 6. De Rossi, 22. Montolivo - 7. Pepe, 15. Marchisio (16. Camoranesi '59), 9. Iaquinta - 11. Gilardino (10. Di Natale '72).

Antrenor: Marcello Lippi.

Paraguay: 1. Villar - 6. Bonet, 21. Alcaraz, 14. Da Silva, 3. Morel - 15. Caceres - 13. Vera, 16. Riveros, 17. Torres (11. Santana '60) - 18. H. Valdez (9. Santa Cruz '68), 19. Barrios (78. Cardozo '76).

Antrenor: Gerardo Martino.

Cartonase galbene: Camoranesi '70 / Caceres '61.

Partida a fost condusa de o brigada de arbitri formata din centralul Benito Archundia (Mexic), asistentii Hector Vergara (Canada) si Marvin Torrentera (Mexic), iar rezerva a fost Joel Aguilar (El Salvador).

Meciul dintre Italia si Paraguay a fost primul de la Cupa Mondiala din Africa de Sud care s-a desfasurat pe ploaie.

Potrivit site-ului FIFA, jucatorul meciului a fost fundasul central paraguayan Antolin Alcaraz.

In cealalta partida a grupei F, se vor intalni, marti, de la ora 14.30, selectionatele Noii Zeelandei si Slovaciei.

Simona Halep, desemnată în premieră campioană mondială de ITF
Prima reacție a Cristinei Neagu, după accidentarea din timpul meciului cu Ungaria
Primele declarații după accidentarea Cristinei Neagu: “Mă doare foarte tare”
Handbal România - Ungaria, 29-31. Fetele s-au calificat în semifinale
Anunțul făcut de Lucian Bute pe rețelele de socializare, în această dimineață
Simona Halep, în finala pentru lovitura anului
cristina neagu
Victorie dramatică pentru România în fața Spaniei, la Campionatul European de handbal
Campionatul European de Handbal Feminin, România - Olanda, 24 - 29. Desfășurarea partidei
Cristian Pletea, medaliat cu bronz la CM de juniori, la tenis de masă
Victorie fantastică la Campionatul European de Handbal pentru România.Româncele au șanse la aur
Cristina Neagu, mesaj impresionant în meciul România – Norvegia. Româncele au învins detașat campioana Europei
Naționala de handbal a României a învins Norvegia cu 31-23, la EURO 2018