Italia - Paraguay, scor 1-1, in primul meci al grupei F a Cupei Mondiale

Autor: Stirileprotv.ro
Ultimul update: Marti 02 Octombrie 2012 19:47
Data publicarii: Luni 14 Iunie 2010 00:00
Green Point Stadium

Reprezentativele Italiei si Paraguayului au remizat cu scorul de 1-1, in primul meci al grupei F de la Cupa Mondiala din Africa de Sud, partida disputata pe arena "Green Point Stadium" din Cape Town.

Pentru Paraguay a deschis scorul Alcaraz, in minutul 39, italienii egaland prin reusita lui De Rossi, din minutul 63.

Italia: 1. Buffon (12. Marchetti '46) - 19. Zambrotta, 5. Cannavaro, 4. Chiellini, 3. Criscito - 6. De Rossi, 22. Montolivo - 7. Pepe, 15. Marchisio (16. Camoranesi '59), 9. Iaquinta - 11. Gilardino (10. Di Natale '72).

Antrenor: Marcello Lippi.

Paraguay: 1. Villar - 6. Bonet, 21. Alcaraz, 14. Da Silva, 3. Morel - 15. Caceres - 13. Vera, 16. Riveros, 17. Torres (11. Santana '60) - 18. H. Valdez (9. Santa Cruz '68), 19. Barrios (78. Cardozo '76).

Antrenor: Gerardo Martino.

Cartonase galbene: Camoranesi '70 / Caceres '61.

Partida a fost condusa de o brigada de arbitri formata din centralul Benito Archundia (Mexic), asistentii Hector Vergara (Canada) si Marvin Torrentera (Mexic), iar rezerva a fost Joel Aguilar (El Salvador).

Meciul dintre Italia si Paraguay a fost primul de la Cupa Mondiala din Africa de Sud care s-a desfasurat pe ploaie.

Potrivit site-ului FIFA, jucatorul meciului a fost fundasul central paraguayan Antolin Alcaraz.

In cealalta partida a grupei F, se vor intalni, marti, de la ora 14.30, selectionatele Noii Zeelandei si Slovaciei.

Green Point Stadium Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Mediafax

Algeria - Slovenia, scor 0-1, in grupa C la Cupa Mondiala
Brazilienii isi fac program de munca special ca sa vada meciurile de la CM
Curiozitati despre CM de Fotbal. Regele Carol I, selectionerul Romaniei
nationala de fotbal a Romaniei
Suedia-România de la 19:00 la ProTV. Primul meci al Naţionalei în preliminariile EURO 2020
Simona Halep s-a calificat în turul 3 al turneului de la Miami. Buzărnescu a pierdut
Simona Halep, despre Bianca Andreescu: ”E tânără şi nu se gândeşte la presiune”
Anunțul Simonei Halep despre noul său antrenor. Cei 2 au mai colaborat în trecut
Vicecampion mondial la natație, mort la 26 ani. Sportivului i s-a făcut rău la antrenament
EURO 2020. Meciurile României cu Suedia și Insulele Feroe, transmise în direct la PRO TV
bunica bianca andreescu
Povestea Biancăi Andreescu. Bunica tenismenei: ”Am și plâns de emoții”
Cine este Bianca Andreescu, câștigătoarea trofeului de la Indian Wells 2019
Simona Halep a coborât de pe locul 2 pe 3, în clasamentul WTA
Ce scrie presa internațională după ascensiunea fulminantă a Biancăi Andreescu
Bianca Andreescu, declarații după victoria de la Indian Wells: ”O poveste a Cenuşăresei”
Val de reacții pe social media după victoria Biancăi Andreescu. ”Ireal. Mult prea bine”