STEAUA - DINAMO s-a terminat 5-2 in prima mansa din semifinalele Cupei Romaniei. Meci spectacol pe Arena Nationala

×
Codul embed a fost copiat

STEAUA - DINAMO, semifinale CUPA ROMANIEI, 27 MARTIE 2014. Derby-ul dintre cele mai de succes echipe ale Romaniei, STEAUA si DINAMO, in semifinalele Cupei Romaniei, si-a avut primul episod in direct la PROTV.

UPDATE 22:26 Meciul s-a terminat cu scorul de 5-2 pentru Steaua, in urma unei partide extrem de spectaculoase.

Returul semifinalei va putea fi urmarit peste doua saptamani, LIVE pe PROTV.

UPDATE 22:08 Claudiu Keseru a restabilit, in minutul 76, diferenta de trei goluri dintre Steaua si Dinamo.

UPDATE 21:44 Valentin Lazar a redus din diferenta pentru Dinamo, in minutul 53, cu un sut care a lovit bara si apoi a intrat in poarta.

UPDATE 21:21 Cristi Tanase a marcat, in ultimele secunde ale primei reprize, golul patru pentru Steaua, dupa ce a ramas cu poarta goala.

UPDATE 21:17 Alexandru Chipciu a majorat diferenta pentru Steaua, in minutul 43, cu un sut de la distanta.

UPDATE 21:12 Fernando Varela readuce pe Steaua in avantaj, in minutul 39, cu o executie superba.

UPDATE 21:05 Dorin Rotariu, in varsta de doar 18 ani, a egalat, in minutul 32, pentru Dinamo.

UPDATE 20:55 Fundasul stanga Iasmin Latlovlevici a deschis scorul pentru Steaua, in minutul 22, cu un sut-centrare de senzatie.

UPDATE 20:40 Meciul a fost intrerupt aproximativ un minut din cauza tortelor aruncate de fani pe teren.

Suporterii dinamovisti au aruncat doua torte in suprafata de pedeapsa. Acestea au fost scoase, dupa care jocul s-a reluat.

STEAUA - DINAMO. STEAUA a inceput in formula: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici – Pintilii (cpt), Sanmartean – Ad. Popa, N. Stanciu, Tanase – Chipciu.

Rezerve: Fl. Nita – Prepelita, Parvulescu, Piovaccari, Keseru, M. Radut, G. Iancu.

DINAMO a inceput in formula: Balgradean – Rus, Durimel, D. Grigore (cpt), Grecu – Barboianu, Boubacar, Elton – V. Lazar, Tucudean, D. Rotariu.

Rezerve: Naumovski – S. Filip, Ad. Popa II, I. Serban, D. Buia, Bilinski, J. Thomas.

Steaua - Dinamo, un derby de rasunet

STEAUA - DINAMO. CUPA ROMANIEI. Cu un lot mult mai valoros, Steaua a fost considerata favorita dublei manse cu Dinamo, din CUPA ROMANIEI, insa "cainii rosii" au demonstrat in campionat ca se pot ridica la nivelul echipei din Ghencea.

Pe 1 martie, DINAMO a aratat ca este totusi o forta care trebuia luata in calcul, dupa remiza scor 1-1 din Ghencea, cand STEAUA a reusit cu greu, pe finalul meciului, sa smulga un punct.

Peste 300 de politisti au fost prezenti pe strazi

In scopul prevenirii posibilelor incidente violente, peste 300 de politisti bucuresteni au fost joi seara pe strazile Capitalei, tinand cont ca STEAUA - DINAMO din CUPA ROMANIEI este un meci cu risc mare.

Ovidiu Hategan a arbitrat prima mansa a semifinalei STEAUA - DINAMO

Ovidiu Hategan este arbitrul care a fost delegat sa conduca de la centru prima mansa a semifinalei STEAUA - DINAMO din CUPA ROMANIEI, de pe 27 MARTIE 2014.

Hategan a fost ajutat de asistentii Aurel Onita si Vasile Marinescu, de asistentii suplimentari Dragos Istrate si Marcel Birsan, in timp ce arbitru de rezerva va fi Sebastian Gheorghe.

NEWS ALERT Lovitură grea pentru Ianis Hagi! Anunțul făcut de scoțieni

Mihai Stoica, aflat la penitenciarul Rahova, cere sa fi eliberat urgent din inchisoare. Motivul invocat de fostul manager de la Steaua este acela ca se considera discriminat, in comparatie cu alti condamnati din dosarul transferurilor.

Inca doi tineri isi fac debutul. Vasile Miriuta e pus pe fapte mari la CFR. Esecul cu Steaua (0-1) i-a provocat antrenorului o reactie vehementa in ceea ce priveste echipa: "Voi face performanta, dar nu cu cei cu burta plina".

Meciul suporterilor la partida Steaua-Dinamo. Bilantul ranitilor si al celor dusi la sectia de politie dupa incidente

Dincolo de scorul de pe tabela, 1 la 1, meciul de sambata seara dintre Steaua - Dinamo s-a incheiat cu urmatorul bilant: 14 suporteri au ajuns la politie, 4 au fost dusi la spital, iar alti 2 au primit ingrijiri medicale pe stadion.

Cătălin Cîrstoiu: „Nu sunt în incompatibilitate. La Anemona Med mi-am ajutat colegi”

Cătălin Cârstoiu organizează vineri seară o conferință de presă, în care răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate şi în care ar putea face şi un anunţ referitor la prezenţa în cursa electorală.

Statele membre NATO au ajuns la un acord privind Ucraina. Decizia anunțată de Jens Stoltenberg

Statele membre NATO au ajuns la un acord cu privire la trimiterea de sisteme de apărare antiaeriană suplimentare în Ucraina, printre care baterii de rachete Patriot, a anunţat, vineri, secretarul general al Alianţei Nord-Atlantice, Jens Stoltenberg.

Trei dintre avioanele de luptă F-16 cumpărate de MApN din Norvegia au ajuns în România. GALERIE FOTO

Ministerul Apărării Naţionale anunţă că vineri trei aeronave F-16 Fighting Falcon achiziţionate de România de la Regatul Norvegiei au aterizat în Baza 71 Aeriană „General Emanoil Ionescu", de la Câmpia Turzii, în vederea dotării Escadrilei 48 Vânătoare.