Simona Halep a fost aplaudată de Serena Williams la un punct din finala de la Wimbledon. VIDEO

Ultimul update: Duminica 14 Iulie 2019 10:13
Data publicarii: Duminica 14 Iulie 2019 10:07
Categorie: Stiri Sport
Simona Halep

Evoluţia Simonei Halep din finala de la Wimbledon, disputată, sâmbără, cu Serena Williams, a fost lăudată de toată lumea, ziarişti, foşti jucători, public, fani.

Chiar şi Serena Williams a avut cuvinte frumoase la adresa jucătoarei române. În plus, americanca a avut puterea să aplaude un "passing shot", în primul set.

Simona Halep, locul 7 WTA, a câştigat turneul de la Wimbledon, al doilea grand slam din carieră, după ce a învins-o, sâmbătă, în finală, cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Serena Williams, locul 10 WTA, după numai 55 de minute de joc.

Simona Halep Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Mesajul incredibil transmis de Simona Halep pentru românii care o urmăresc pe Instagram. FOTO
Planul Simonei Halep după victoria la Wimbledon. Când revine în România
CTP, despre victoria Simonei la Wimbledon: “Una dintre marile zile ale sportului romanesc”
Pernell "Sweet Pea" Whitaker
Un pugilist legendar a murit după ce a fost lovit de o mașină
Halep va fi portdrapelul României la JO. Covaliu şi-a dat acordul chiar pe aeroport
Costuri uriașe și infrastructură zero. Cât de greu le e copiilor să reușească în tenis
Patriarhia anunță că o va decora pe Simona Halep. Ce distincție va primi sportiva
Simona Halep se întoarce în ţară cu trofeul de la Wimbledon. Câţi bani îi ia statul din premiu
Poziția Simonei Halep în clasamentul WTA s-a schimbat, după Wimbledon. Pe ce loc e acum
Simona Halep la Balul Campionilor de la Wimbledon, după victoria din finală - 12
Cum a apărut Simona Halep alături de Novak Djokovic la Balul Campionilor de la Wimbledon
Djokovic, un nou titlu la Wimbledon. A fost cea mai lungă finală din istoria turneului
Simona Halep, noi imagini cu trofeul primit la Wimbledon. „Cu noul meu prieten”