România - Muntenegru 0 - 0, în primul meci din Liga Națiunilor

Romania - Muntenegru
Pro TV

România - Muntenegru, Liga Națiunilor. România a debutat, vineri seara, în Liga Națiunilor contra Muntenegrului, live la PRO TV. Echipa naţională a României a încheiat la egalitate, scor 0-0, pe Stadionul „Ilie Oană" din Ploieşti.

Cele mai bune faze VIDEO din meciul România - Muntenegru, aici.

România - Muntenegru, minutul 95: Meciul s-a încheiat cu scorul 0 - 0.

România - Muntenegru, minutul 90: Meciul se va prelungi cu cinci minute. Jovovic s-a apropiat de poartă, dar a șutat mult pe lângă.

România - Muntenegru 0-0. minutul 88: Fundașul Tomasevic a ratat o ocazie de gol.

România - Muntenegru, minutul 85: Cartonaș pentru Paul Anton.

România - Muntenegru, minutul 80: Budescu a șutat de la 50 de metri, pe lângă poartă.

România - Muntenegru, minutul 77: Mugosa a primit al doilea galben. Echipa Munenegrului a rămas cu 10 oameni pe teren.

România - Muntenegru, minutul 72: Pintilii a fost înlocuit de Paul Anton, din cauza unor probleme musculare.

România - Muntenegru, minutul 70: Cartonaș galben pentru Mihai Pintilii.

România - Muntenegru, minutul 64: Stanciu a executat o lovitură liberă din partea dreaptă.

România - Muntenegru, minutul 60:  Șutul lui Chipciu s-a dus mult peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 55: Mihai Bălașa a încasat primul cartonaș galben din tabăra noastră.

România - Muntenegru, minutul 47:  Keșeru a ratat o ocazie importantă. Portarul muntenegrean a respins mingea.

România - Muntenegru, minutul 46: A început repriza a doua.

România - Muntenegru, minutul 45: 0 - 0 la finalul primei reprize.

România - Muntenegru, minutul 38:  Mitriță a șutat de la aproximativ 25 de metri, dar mingea s-a dus peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 31: Contra l-a trimis pe teren pe Mihai Bălașa, în locul lui Chiricheș, care primește îngrijiri medicale.

România - Muntenegru, minutul 28: Chiricheș are nevoie de îngrijiri medicale. Căpitanul naționalei române acuză probleme la genunchi.

România - Muntenegru, minutul 21: Stanciu a executat un corner. Mingea s-a dus pe lângă poartă.

România - Muntenegru, minutul 15: Stanciu a șutat de la 30 de metri, însă mingea s-a dus peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 7: Echipa Muntenegrului cere penalty, însă arbitrul a decis continuarea meciului.

România - Muntenegru, minutul 1: A început meciul. Muntenegru a beneficiat de lovitura de start.

România - Muntenegru. Echipele de start:

România: Tătărușanu - R. Benzar, Chiricheș, Săpunaru, Bancu - Stanciu, Pintilii - Chipciu, Al. Maxim, Mitriță - Keșeru
Rezerve: Pantilimon, Fl. Niță, Toșca, M. Bălașa, Budescu, Țucudean, Cr. Manea, T. Băluță, Rotariu, P. Anton, Drăguș. Ad. Stoian
Antrenor: Cosmin Contra

Muntenegru: Petkovic - Stojkovic, Savic, Simic, Tomasevic - Vukcevic, Scekic - Boljevic, Ivanic - Jovovoic - Mugosa
Rezerve: Mijatovic, Ljuljanovic, Kopitovic, Ivanic, Radunovic, Zoric, Beqiraj, Savicevic, Haksabanovic, Hocko
Antrenor: Ljubisa Tumbakovic

România - Muntenegru, UEFA Nations League. Naționala României a debutat vineri seara în UEFA Nations League, cea mai nouă competiție UEFA, unde îi va întâlni pe jucătorii din Muntenegru.

România - Muntenegru, UEFA Nations League. Echipele câștigătoare de grupă vor primi premii substanțiale în bani și, mai important, șansa unui baraj pentru EURO 2020.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

FOTO Cum a fost surprins Dani Alves la trei zile după ce a ieșit din închisoare

Clubul Sportiv Dinamo a anunţat, joi, decesul profesorului Horaţiu Giurgiu (85 de ani), o legendă a baschetului românesc şi a CS Dinamo.

România – Columbia 2-3. Columbienii reușesc prima victorie în fața României din istoria reprezentativei lor

Tricolorii pierd în fața columbienilor cu scorul de 3-2 după o partidă dominată clar de reprezentativa Columbiei.

Victorie uriașă pentru Sorana Cîrstea la Miami Open. Românca s-a calificat în
Victorie uriașă pentru Sorana Cîrstea la Miami Open. Românca s-a calificat în "optimi", după o revenire de senzație

Sorana Cîrstea, 33 de ani, locul 24 WTA, a învins-o, duminică, în două seturi, 7-5, 6-2, pe rusoaica Daria Kasatkina, în turul al treilea de la Miami Open.

O dronă militară s-ar fi prăbușit în Brăila. Localnicii au filmat-o când a trecut peste casele lor. VIDEO

Este alertă în Brăila, după ce o dronă militară s-ar fi prăbușit joi seară pe un câmp, la aproximativ 15 kilometri de oraș, în Insula Mare a Brăilei.

„Proba” deținută de Rusia în cazul atentatului din Moscova pune Vestul pe jar: „Niște neguțători de bălegar”

Rusia a anunţat joi că deţine ”proba” care arată că autorii atentatului soldat cu 143 de morţi în apropiere de Moscova întreţineau legături cu ”naţionalişti ucraineni”, acuzaţii catalogate de către Statele Unite drept ”propagandă absurdă”.

România, în Schengen aerian și maritim, din 31 martie. Se schimbă regulile pe toate aeroporturile. Cine nu poate părăsi țara

A început numărătoarea inversă până la intrarea României în spațiul Schengen aerian și maritim. În noaptea de sâmbătă spre duminică se vor schimba regulile, iar autoritățile fac ultimele pregătiri.