România - Muntenegru 0 - 0, în primul meci din Liga Națiunilor

Ultimul update: Vineri 07 Septembrie 2018 23:46
Data publicarii: Vineri 07 Septembrie 2018 23:13
Romania - Muntenegru

România - Muntenegru, Liga Națiunilor. România a debutat, vineri seara, în Liga Națiunilor contra Muntenegrului, live la PRO TV. Echipa naţională a României a încheiat la egalitate, scor 0-0, pe Stadionul „Ilie Oană" din Ploieşti.

Cele mai bune faze VIDEO din meciul România - Muntenegru, aici.

România - Muntenegru, minutul 95: Meciul s-a încheiat cu scorul 0 - 0.

România - Muntenegru, minutul 90: Meciul se va prelungi cu cinci minute. Jovovic s-a apropiat de poartă, dar a șutat mult pe lângă.

România - Muntenegru 0-0. minutul 88: Fundașul Tomasevic a ratat o ocazie de gol.

România - Muntenegru, minutul 85: Cartonaș pentru Paul Anton.

România - Muntenegru, minutul 80: Budescu a șutat de la 50 de metri, pe lângă poartă.

România - Muntenegru, minutul 77: Mugosa a primit al doilea galben. Echipa Munenegrului a rămas cu 10 oameni pe teren.

România - Muntenegru, minutul 72: Pintilii a fost înlocuit de Paul Anton, din cauza unor probleme musculare.

România - Muntenegru, minutul 70: Cartonaș galben pentru Mihai Pintilii.

România - Muntenegru, minutul 64: Stanciu a executat o lovitură liberă din partea dreaptă.

România - Muntenegru, minutul 60:  Șutul lui Chipciu s-a dus mult peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 55: Mihai Bălașa a încasat primul cartonaș galben din tabăra noastră.

România - Muntenegru, minutul 47:  Keșeru a ratat o ocazie importantă. Portarul muntenegrean a respins mingea.

România - Muntenegru, minutul 46: A început repriza a doua.

România - Muntenegru, minutul 45: 0 - 0 la finalul primei reprize.

România - Muntenegru, minutul 38:  Mitriță a șutat de la aproximativ 25 de metri, dar mingea s-a dus peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 31: Contra l-a trimis pe teren pe Mihai Bălașa, în locul lui Chiricheș, care primește îngrijiri medicale.

România - Muntenegru, minutul 28: Chiricheș are nevoie de îngrijiri medicale. Căpitanul naționalei române acuză probleme la genunchi.

România - Muntenegru, minutul 21: Stanciu a executat un corner. Mingea s-a dus pe lângă poartă.

România - Muntenegru, minutul 15: Stanciu a șutat de la 30 de metri, însă mingea s-a dus peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 7: Echipa Muntenegrului cere penalty, însă arbitrul a decis continuarea meciului.

România - Muntenegru, minutul 1: A început meciul. Muntenegru a beneficiat de lovitura de start.

România - Muntenegru. Echipele de start:

România: Tătărușanu - R. Benzar, Chiricheș, Săpunaru, Bancu - Stanciu, Pintilii - Chipciu, Al. Maxim, Mitriță - Keșeru
Rezerve: Pantilimon, Fl. Niță, Toșca, M. Bălașa, Budescu, Țucudean, Cr. Manea, T. Băluță, Rotariu, P. Anton, Drăguș. Ad. Stoian
Antrenor: Cosmin Contra

Muntenegru: Petkovic - Stojkovic, Savic, Simic, Tomasevic - Vukcevic, Scekic - Boljevic, Ivanic - Jovovoic - Mugosa
Rezerve: Mijatovic, Ljuljanovic, Kopitovic, Ivanic, Radunovic, Zoric, Beqiraj, Savicevic, Haksabanovic, Hocko
Antrenor: Ljubisa Tumbakovic

România - Muntenegru, UEFA Nations League. Naționala României a debutat vineri seara în UEFA Nations League, cea mai nouă competiție UEFA, unde îi va întâlni pe jucătorii din Muntenegru.

România - Muntenegru, UEFA Nations League. Echipele câștigătoare de grupă vor primi premii substanțiale în bani și, mai important, șansa unui baraj pentru EURO 2020.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

România - Muntenegru, Liga Națiunilor Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer
Romania - Muntenegru Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer
Romania-Muntenegru Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer
Chiriches accidentat Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: StirilePROTV

VOCEA ROMANIEI
Vocea României - sezonul 8: Oana vs Antinia
Oana și Antinia au cântat în numele iubirii, pentru muzică. Ce alegere a făcut Irina Rimes?

12:13
Vocea României - sezonul 8: Claudia Vs Izabela
Tensiune între antrenorii Vocea României. Claudia și Izabela au dat tot ce e mai bun, însă uite cum au reacționat Smiley și Tudor

13:37
Vocea României - sezonul 8: Dalina vs Lina
Dalina și Lina au interpretat într-un mod original piesa lui Katty Perry "Roar" și au sfârșit confruntarea într-o mare de aplauze. Pe cine a ales Smiley?

08:42
Vocea României - sezonul 8: Alexandra vs Teodora vs Romanița
Au pășit pe scena Vocea României ca niște adevărate artiste și au realizat un trio fantastic. A fost o alegere grea, însă Tudor a decis