România - Muntenegru 0 - 0, în primul meci din Liga Națiunilor

Ultimul update: Vineri 07 Septembrie 2018 23:46
Data publicarii: Vineri 07 Septembrie 2018 23:13
Romania - Muntenegru

România - Muntenegru, Liga Națiunilor. România a debutat, vineri seara, în Liga Națiunilor contra Muntenegrului, live la PRO TV. Echipa naţională a României a încheiat la egalitate, scor 0-0, pe Stadionul „Ilie Oană" din Ploieşti.

Cele mai bune faze VIDEO din meciul România - Muntenegru, aici.

România - Muntenegru, minutul 95: Meciul s-a încheiat cu scorul 0 - 0.

România - Muntenegru, minutul 90: Meciul se va prelungi cu cinci minute. Jovovic s-a apropiat de poartă, dar a șutat mult pe lângă.

România - Muntenegru 0-0. minutul 88: Fundașul Tomasevic a ratat o ocazie de gol.

România - Muntenegru, minutul 85: Cartonaș pentru Paul Anton.

România - Muntenegru, minutul 80: Budescu a șutat de la 50 de metri, pe lângă poartă.

România - Muntenegru, minutul 77: Mugosa a primit al doilea galben. Echipa Munenegrului a rămas cu 10 oameni pe teren.

România - Muntenegru, minutul 72: Pintilii a fost înlocuit de Paul Anton, din cauza unor probleme musculare.

România - Muntenegru, minutul 70: Cartonaș galben pentru Mihai Pintilii.

România - Muntenegru, minutul 64: Stanciu a executat o lovitură liberă din partea dreaptă.

România - Muntenegru, minutul 60:  Șutul lui Chipciu s-a dus mult peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 55: Mihai Bălașa a încasat primul cartonaș galben din tabăra noastră.

România - Muntenegru, minutul 47:  Keșeru a ratat o ocazie importantă. Portarul muntenegrean a respins mingea.

România - Muntenegru, minutul 46: A început repriza a doua.

România - Muntenegru, minutul 45: 0 - 0 la finalul primei reprize.

România - Muntenegru, minutul 38:  Mitriță a șutat de la aproximativ 25 de metri, dar mingea s-a dus peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 31: Contra l-a trimis pe teren pe Mihai Bălașa, în locul lui Chiricheș, care primește îngrijiri medicale.

România - Muntenegru, minutul 28: Chiricheș are nevoie de îngrijiri medicale. Căpitanul naționalei române acuză probleme la genunchi.

România - Muntenegru, minutul 21: Stanciu a executat un corner. Mingea s-a dus pe lângă poartă.

România - Muntenegru, minutul 15: Stanciu a șutat de la 30 de metri, însă mingea s-a dus peste poartă.

România - Muntenegru, minutul 7: Echipa Muntenegrului cere penalty, însă arbitrul a decis continuarea meciului.

România - Muntenegru, minutul 1: A început meciul. Muntenegru a beneficiat de lovitura de start.

România - Muntenegru. Echipele de start:

România: Tătărușanu - R. Benzar, Chiricheș, Săpunaru, Bancu - Stanciu, Pintilii - Chipciu, Al. Maxim, Mitriță - Keșeru
Rezerve: Pantilimon, Fl. Niță, Toșca, M. Bălașa, Budescu, Țucudean, Cr. Manea, T. Băluță, Rotariu, P. Anton, Drăguș. Ad. Stoian
Antrenor: Cosmin Contra

Muntenegru: Petkovic - Stojkovic, Savic, Simic, Tomasevic - Vukcevic, Scekic - Boljevic, Ivanic - Jovovoic - Mugosa
Rezerve: Mijatovic, Ljuljanovic, Kopitovic, Ivanic, Radunovic, Zoric, Beqiraj, Savicevic, Haksabanovic, Hocko
Antrenor: Ljubisa Tumbakovic

România - Muntenegru, UEFA Nations League. Naționala României a debutat vineri seara în UEFA Nations League, cea mai nouă competiție UEFA, unde îi va întâlni pe jucătorii din Muntenegru.

România - Muntenegru, UEFA Nations League. Echipele câștigătoare de grupă vor primi premii substanțiale în bani și, mai important, șansa unui baraj pentru EURO 2020.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

România - Muntenegru, Liga Națiunilor Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer
Romania - Muntenegru Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer
Romania-Muntenegru Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer
Chiriches accidentat Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: StirilePROTV

VOCEA ROMANIEI
Vocea Romaniei - sezonul 8: Cristian Alexa
Cristian Alexa este din Focsani si a incantat la Vocea Romaniei cu piesa "Billionaire" a lui Bruno Mars

07:17
Vocea Romaniei - sezonul 8: Sorina Bica
Sorina Bica a interpretat piesa celor de AC/DC "You shock me all night long"

07:52
Vocea Romaniei - sezonul 8: Lavinia Rusu
Lavinia Rusu a interpretat piesa "Wrecking Ball" a artistei Miley Cyrus

07:30
Vocea Romaniei - sezonul 8: Nicoleta Oancea
Nicoleta Oancea a impresionat pe scena Vocea României și a reușit să întoarcă două scaune

04:49
Vocea Romaniei - sezonul 8: Renate Grad
Concurenta a interpretat piesa regretatei Withney Houston "I will always love you"

06:07
Vocea Romaniei - sezonul 8: Daria Tanasa
Daria Tansa a interpretat piesa Chrstinei Aguilera "Ain't no other man"

09:39
Vocea Romaniei - sezonul 8: Eduard Malareu
Eduard Malareu este din Chisinau si a ales sa cante piesa "Perfect" a lui Ed Sheeran

05:23
Vocea Romaniei - sezonul 8: Odri Barca
Odri Barca a facut spectacol total pe scena Vocea Romaniei si a intors toate scaunele

08:30
LA MARUTA
Speak si Stefania, aventuri in Las Vegas
Speak si Stefania au avut parte de momente indite in Las Vegas. Ce obiective turistice au vizitat cei doi

07:28
LA MARUTA
Andreea Esca, povesti despre fiica din Anglia
Andreea Esca a vorbit in exclusivitate despre experienta fiicei sale. Cum s-a acomodat Alexia Eram in Regat

13:11
Simona Halep - Aryna Sabalenka
Simona Halep, interviu pentru Reuters: ”Visul meu a fost să devin nr.1 mondial și am reușit”
Fotbalist englez, în stare gravă la spital, după un accident în timpul unei partide, la Buzău. VIDEO cu momentul
Cum a apărut Camila Giorgi în timpul unui meci în Tokyo. Fanii, șocați. FOTO
Golul fenomen reușit de Ibrahimovic. ”Golul 500 din cariera lui Zlatan e absurd”. VIDEO
Cupa Davis. România, învinsă de Polonia cu scorul de 3 - 2
Mondialele de canotaj. Aur pentru România, la proba dublu vâsle feminin categorie uşoară
Naomi Osaka
Naomi Osaka, după o emisiune televizată: ”E timpul ca eu să părăsesc această planetă”
Naomi Osaka a dezvăluit ce i-a șoptit Serena Williams la ureche după finală
O româncă din Italia a câştigat un titlu european la patinaj artistic pe role. VIDEO
O caricatură „rasistă” cu Serena Williams a stârnit critici dure în mediul online. FOTO
Serbia - România 2-2 în UEFA Nations League. Condusă de două ori, România a obţinut o remiză
Reacții după sancționarea Serenei Williams la US Open. Djokovici: Arbitrul a împins-o la limită