Primul gest pe care l-a făcut Simona Halep după ce a câștigat finala. A sărit în tribună

×
Codul embed a fost copiat

Imediat după ce a câștigat marele trofeu la turneul de Grand Slam de la Roland Garros, Simona Halep a sărit în tribună.

Ajutată de cineva de la marginea terenului, Simona a urcat pur și simplu peste gardul tribunei, ajungând în loja spectatorilor.

În timp ce publicul o aplauda și îi făcea fotografii, sportiva româncă s-a îndreptat spre familia sa, părinții ei fiindu-i alături pe tot parcursul acestor ani, în care ea și-a construit cariera.

În drumul ei spre cei dragi, mai multe personalități din sport, care asistau din tribune la acest meci, au felicitat-o pe Simona Halep, așa cum a făcut și Nadia Comăneci.

Simona Halep a câștigat marele trofeu la turneul de Grand Slam de la Roland Garros, după ce s-a impus în fața americancei Sloane Stephens cu scorul 3 - 6, 6 - 4, 6 - 1.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Dorinel Munteanu și-a bruscat un jucător: ”Trebuia să fiu și mai dur! Nu s-a uitat la mine!”
Simona Halep, după ce a câștigat finala de la Roland Garros: ”Am visat la acest moment de la 14 ani”

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, a câştigat, sâmbătă, primul său titlu de Mare Şlem, după ce a învins-o pe americanca Sloane Stephens în finala de la Roland Garros, cu 3-6, 6-4, 6-1.

Simona Halep a reușit, sâmbătă, să câștige trofeul de la turneul de Grand Slam de la Roland Garros, după ce s-a impus în fața americancei Sloane Stephens cu scorul 3 - 6, 6 - 4, 6 - 1.

Simona Halep a câștigat finala de la Roland Garros. Este primul trofeu de Grand Slam din carieră

Simona Halep a câștigat marele trofeu la turneul de Grand Slam de la Roland Garros, după ce s-a impus în fața americancei Sloane Stephens cu scorul 3 - 6, 6 - 4, 6 - 1.

Corespondență ProTV din Paris. ”Este limpede că Simona a învățat din greșelile trecutului”

Cea mai bună jucătoare de tenis a lumii, Simona Halep are în faţă o zi cu emoţii. Românca noastră este la o victorie distanţă de titlul de campioană la Roland Garros, primul trofeu de mare şlem din carieră.

Băile minerale Telega, o minune a naturii, zac în paragină de zeci de ani. Au aceeași salinitate ca Marea Moartă

Băile minerale Telega s-au format acum 500 de ani și sunt cunoscute pentru cel mai înalt grad de salinitate din țară. Institutul Balnear Francez le-a plasat pe locul doi în Europa și pe locul cinci în lume.

Viitura care a inundat Budapesta va lovi România. Debitul Dunării este în creștere. Ce localități ar putea avea probleme

În România, autoritățile pregătesc mii de saci cu nisip pe care să îi transporte în zonele unde Dunărea ar putea face probleme.

"Amendamentul Iohannis" și jocurile de culise. De ce ar vrea PSD ca președintele să fie pe lista PNL la parlamentare

Inițiativa PNL, care i-ar permite președintelui Klaus Iohannis să candideze la alegerile parlamentare, naște controverse în instituțiile statului.