Oțelul Galați s-a calificat în finala Cupei României, după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90

oțelul galați
Facebook / SC Otelul Galati

Oțelul Galați este cea de-a doua finalistă a Cupei României.

În semifinale, echipa antrenată de Dorinel Munteanu a învins-o dramatic, pe propriul teren, scor 2-1, pe Universitatea Cluj.

Moldovenii au deschis scorul prin Cisse, în minutul 12, în Dan Nistor a egalat în prelungirile primei reprize din penalty.

Oțelul a dat lovitura în minutul 90, când Alexandru Chipciu a marcat în propria poartă.

În minutul 90+5, gălățenii au primit lovitură de la 11 metri, dar Malle a ratat.

În ultimul act al competiției, Oțelul Galați o va întâlni pe Corvinul Hunedoara. În semifinale, echipa ardeleană a trecut de FC Voluntari, scor 3-1.

Finala Cupei României va avea loc pe 15 mai, la Sibiu.

NEWS ALERT Dan Petrescu a fost prezentat oficial! Unde va antrena

CSA Steaua a fost eliminată din play-off-ul Cupei României după ce a pierdut, marți seară, cu Chindia Târgoviște, scor 1-2.

Tehnicianul Eugen Trica a demisionat, joi, din functia de antrenor principal al echipei CFR Cluj, dupa ce echipa sa a ratat calificarea in finala Cupei Romaniei in fata rivalei Universitatea Cluj, informeaza site-ul oficial al gruparii ardelene.

Derby-uri totale in Cupa Romaniei. Chiar e luna cadourilor la PRO TV si Sport.ro. Vezi programul

Aventura Ripensiei in Cupa Romaniei s-a incheiat la scor de neprezentare: 0-3 cu Pandurii

Ripensia nu a fost în stare să producă încă o surpriză. Pandurii a câştigat fără probleme, chiar dacă a jucat cu multe rezerve la Timişoara.

INTERVIU. Sebastian Burduja: „Am toate șansele să câștig. Nicușor Dan nu are rezultate în București”

Sebastian Burduja, candidat PNL la Primăria Capitalei, este încrezător în șansele sale în cursa pentru șefia PMB.

Stare de asediu în Istanbul. Violențe la manifestațiile de 1 Mai. Peste 40.000 de polițiști arestează protestatari. VIDEO

Zeci de manifestanţi adunaţi la Istanbul pentru a sărbători 1 Mai au fost reţinuţi miercuri de forţele de ordine, relatează AFP.

Ucraina ridică în aer avioanele de luptă F-16. Kievul a anunțat de când vor începe să facă ravagii pe front

Kievul a transmis că va începe să opereze cu avioanele de luptă F-16 mai curând de cât se preconiza.