Iubitul jucătoarei Aryna Sabalenka, nr. 2 WTA, a murit subit la Miami. Sabalenka putea juca în turul 2 cu Simona Halep

iubit aryna sabalenka
X/ The Tennis Letter

Konstantin Koltsov, iubitul Arynei Sabalenka, numărul 2 WTA, a încetat din viață la doar 42 de ani.

Fost jucător de hochei, acesta se afla alături de dubla câştigătoare de Grand Slam la Miami, acolo unde cei doi locuiau, scrie Flashscore. Koltsov a participat la Jocurile Olimpice din 2002 și 2010.

Campioana de la Australian Open trece prin momente extrem de grele, după ce partenerul ei de viață, cu care avea o relație de 3 ani, a murit subit.

Teribilul anunţ a fost făcut de site-ul federaţiei de hochei din Belarus, în această noapte.

Sursa nu a oferit detalii despre cauza decesului fostului internaţional.

Fost hocheist în NHL, la Pittsburgh Penguins, Koltsov a reprezentat Belarusul la Jocurile Olimpice de la Salt Lake City și Vancouver și a fost un simbol pentru formația rusă Salavat Yulaev, al cărei antrenor era în prezent.

Sabalenka putea juca în turul 2 de la Miami cu Simona Halep

"Cu mare regret vă informăm că antrenorul nostru, Konstantin Koltsov, a încetat din viață. El a fost o persoană puternică și veselă, a fost iubit și respectat de jucători, colegi și fani. Konstantin și-a scris pentru totdeauna numele în istoria clubului nostru", a fost anunțul clubului.

Campioana de la Australian Open a trecut printr-o altă dramă în urmă cu câțiva ani, când tatăl său, cel care a îndreptat-o spre tenis și cu care avea o relație fantastică, s-a stins subit.

Momentan nu se cunosc detalii clare despre cauza decesuluilui Konstantin Koltsov, dar acesta era prezent în Miami, acolo unde Sabalenka urma să participe la turneul WTA 1000.

La Miami Open, numărul doi WTA are un prim tur liber, iar în runda a doua urma să joace, joi, cu învingătoarea din partida Simona Halep - Paula Badosa.

Fostul star al fotbalului englez, de nerecunoscut | FOTO

Jucătoarea belarusă de tenis Arina Sabalenka (2 WTA, favorită nr. 2) a câştigat sâmbătă trofeul la Australian Open, după ce a învins-o în finală, în două seturi, 6-3, 6-2, pe chinezoaica Zheng Qinwen (15 WTA, favorită nr. 12).

„Nu am vrut să devin numărul 1 aşa, am vrut o luptă directă.” Arina Sabalenka povesteşte cum a aflat că va fi noul lider WTA

Arina Sabalenka nu a urmărit până la capăt meciul dintre Iga Swiatek şi Jelena Ostapenko, în urma căruia a devenit noul lider mondial, şi a aflat rezultatul luni dimineaţa, când s-a trezit.

Sorana Cîrstea, victorie senzaţională la Miami Open: A eliminat-o în sferturi pe Sabalenka, locul 2 mondial

Sorana Cîrstea, locul 74 WTA, s-a calificat, miercuri, în semifinalele turneului de categorie WTA 1000 Miami Open, trecând în sferturi de belarusa Arina Sabalenka, locul 2 mondial.

Cine a câștigat finala de la Australian Open, disputată între o rusoaică și o belarusă. Vezi dansul victoriei VIDEO

Jucătoarea belarusă Arina Sabalenka (5 WTA, favorită nr. 5) a câştigat sâmbătă titlul la simplu feminin la Australian Open, primul turneu de Mare Şlem al anului, după ce a învins-o în finală pe rusoaica Elena Rîbakina (25 WTA, favorită nr. 22).

WTA Dubai. Simona Halep o învinge pe Sabalenka cu 2-1 și se califică în semifinale

Simona Halep, locul 2 WTA a trecut în sferturile de finală ale turneului WTA de la Dubai de Aryna Sabalenka, locul 13 WTA în trei seturi 3-6, 6-2, 6-2.

Economia Rusiei este „atât de afectată de războiul din Ucraina, încât nu-și poate permite nici să câștige și nici să piardă”

Economia Rusiei nu își poate permite să câștige sau să piardă războiul din Ucraina, spune un specialist în domeniu. Asta pentru că Rusia nu poate să suporte costurile de reconstrucție și securizare a Ucrainei.

Gabriel Liiceanu: Politicienii au furat sume “înspăimântătoare” - cât 400 de spitale, 600 de școli și 1.700 km de autostradă

Clasa politică din România, „care ne-a adus pe primul loc în clasamentele de corupție ale Europei”, a furat în ultimii 34 de ani sume “înspăimântătoare”, cu care am fi putut construi 400 de spitale de top, 600 de școli și 1700 km de autostradă.

România, evitată de transportul de arme americane către Ucraina. Traseul-surpriză ales în detaliu de SUA prin Europa

Pentagonul pregătește mult timp livrările de muniție către Ucraina, iar armele americane au un traseu bine stabilit prin Europa pentru a ajunge în posesia trupelor ucrainene.