Fotbal ca in Romania. Managerul Poli a fost lovit cu pumnul de secundul echipei UTA. Scor final: 0-0

60519141

Derby-ul Banatului, intre UTA si FC Timisoara, s-a incheiat vineri seara la spital, pentru managerul echipei Poli. Daniel Stanciu a fost lovit cu pumnul in plina figura de antrenorul secund al gazdelor, Dan Stupar.

Cei doi au avut un schimb de replici pe drumul catre vestiare, iar Stupar, fost jucator si antrenor la ambele echipe, i-a spart arcada oaspetelui.

Nici finalul meciului nu a facut nimanui seara mai buna: s-a terminat la egalitate: 0-0.

Incidentul a avut loc in pauza dintre cele doua reprize ale meciului. Team-managerul echipei Poli a fost dus cu salvarea la spital, insa medicii nu l-au internat. Rana de la arcada era superficiala si, dupa ce a fost pansat, Daniel Stanciu a plecat.

Si in tribune spiritele s-au incins, cand galeriile adversare au inceput sa isi adreseze injurii. Lucrurile insa nu au degenerat, probabil si din cauza celor 350 de jandarmi si politisti, adusi sa supravegheze meciul.

La finalul partidei, incheiata la egalitate, suporterii timisoreni au fost escortati de fortele de ordine spre gara, pe acelasi traseu folosit si cand au venit.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Fotbalistul de top care și-a ucis iubita și a dat-o de mâncare la câini a fost prins
GALERIE FOTO Fotbalistul de top care și-a ucis iubita și a dat-o de mâncare la câini a fost prins
Citește și...
Echipa nord-coreeană Naegohyang FC a câștigat Liga Campionilor Asiei la fotbal feminin. Momente emoționante în tribune | FOTO

Echipa nord-coreeană Naegohyang FC a câştigat în premieră Liga Campionilor Asiei la fotbal feminin, după un meci în care a fost puternic susținută de publicul sud-coreean. 

Daniel Pancu, aproape de despărţirea de CFR Cluj: „Merg undeva unde salariile sunt plătite la oră şi la minut”

Tehnicianul Daniel Pancu a declarat, vineri seară, că este aproape de despărţirea de CFR Cluj, el precizând că „în altă parte” i se îndeplinesc aproape toate condiţiile.

Bloomberg: Lionel Messi a devenit miliardar. Ce avere impresionantă are cel mai titrat fotbalist din istorie

Argentinianul Lionel Messi, câştigător de opt ori al Balonului de Aur şi atacant la Inter Miami, a devenit miliardar, potrivit Bloomberg.

Recomandări
Miliarde de euro, în joc. Bolojan, semnal de alarmă despre proiectele PNRR: ”Au fost convocați toți primarii luni dimineață”

Premierul interimar Ilie Bolojan a tras un semnal de alarmă, sâmbătă, anunțând că România se află în plină negociere cu Bruxellesul pentru a nu pierde miliarde de euro din fonduri europene. Astfel, deciziile luate în zilele următoare vor fi decisive.

Ploile au lovit în rafale jumătate de țară și au provocat inundații în mai multe județe. În Iași, străzile au fost inundate

Ploile care au lovit în rafale jumătate de țară au provocat inundații în mai multe județe, iar pompierii au intervenit în zeci de situații de urgență.

Oana Ţoiu: SUA pregătesc o reducere treptată a prezenţei militare în Europa, dar cresc alte capabilităţi strategice

Anunțul lui Donald Trump, cum că Statele Unite trimit 5 mii de militari în Polonia, în vreme ce din Germania retrag trupe a creat confuzie la forumul Globsec de la Praga.