Rezultate Bac 2011. Iasi, de 6 ori peste Bucuresti. TOP judete cu medii de 10

04-07-2011 15:58


Elevi, bacalaureat, examen

Cele mai multe medii de 10 au fost in judetul Iasi, la Bac 2011. In clasamentul notelor perfecte este si judetul Dolj, pe locul al doilea, urmat de Cluj. Vezi in articol cine sunt cei mai buni elevi.

Iata lista celor mai buni 65 de elevi din tara, potrivit rezultatelor publicate pe portalul specializat Bacalaureat 2011 edu.ro:

► Cat ar putea costa Romania generatia fara Bac: 42 milioane de euro, ajutor de somaj pentru elevi

► HARTA PROMOVABILITATII la Bac 2011. In Harghita, note mai bune la limba romana ca in Bucuresti

JUDETUL IASI

ALECSA C. MADALINA - COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"

BARBUTA C. BIANCA - COLEGIUL NATIONAL

CIOBANITA C. CONSTANTINA - CATALINA - COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA"

CIOBANU C. RAZVAN -COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA"

COZMA C. ADRIANA-ELIZA - COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA"

CUCOS C. IOANA - COLEGIUL "COSTACHE NEGRUZZI" IASI

MIHAI-STEFAN-CRISTIAN - COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA"

MIHAI C. MONICA ANDREEA - COLEGIUL "COSTACHE NEGRUZZI"

MIRON N. DIANA SMARANDA - COLEGIUL "COSTACHE NEGRUZZI"

NEGRESCU T . DELIA - ANA - COLEGIUL NATIONAL "MIHAIL SADOVEANU" PASCANI

SAVA S. ECATERINA - COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"

SAVINESCU I. DIANA IOANA - COLEGIUL "COSTACHE NEGRUZZI"

JUDETUL DOLJ

BABA I . ANDREEA GABRIELA - LICEUL TEORETIC "INDEPENDENTA" CALAFAT

BELU M.C ANDREEA-MIHAELA - LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" CRAIOVA

CALINA V. LAURA-RUXANDRA - LICEUL TEORETIC "HENRI COANDA" CRAIOVA

CHELARU E.I. THEODORA ANCA - COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA" CRAIOVA

CIOBANU D. ROBERTA GRATIELA - COLEGIUL NATIONAL "FRATII BUZESTI" CRAIOVA

COJOCARU S. ANDREEA LUCIA - COLEGIUL NATIONAL "CAROL I" CRAIOVA

TALPOSI M. ELENA MIHAELA - LICEUL "MIHAI VITEAZUL" BAILESTI

DRAGOMIR-STANCU D. ALEXANDRU-CONSTANTIN - LICEUL TEORETIC "INDEPENDENTA" CALAFAT

DUICA-TUDOR I.G. LOREDANA MIHAELA - COLEGIUL NATIONAL "CAROL I" CRAIOVA

IONICA A. OZANA LISANDRA - COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA" CRAIOVA

CLUJ-NAPOCA

BACIU A. IULIA - COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" TURDA

MARIAN S.I MARIA- ALEXANDRA - COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "GHEORGHE LAZAR" CLUJ-NAPOCA

OARGA V. CATALIN-PETRU - COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" TURDA

PILUG M. MIHAELA - LICEUL TEOLOGIC ADVENTIST "MARANATHA" CLUJ-NAPOCA

PLAIAN E. IULIA - COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" CLUJ-NAPOCA

RASINAR S. LAURA-LUCIA - LICEUL TEORETIC "NICOLAE BALCESCU" CLUJ-NAPOCA

SUCIU E.V. MELINA - COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" TURDA

ZANOAGA O.C. NADINA-RODICA - LICEUL TEORETIC "GHEORGHE SINCAI" CLUJ-NAPOCA

JUDETUL DAMBOVITA

ANDREI I. OANA-ANDREEA - COLEGIUL NATIONAL "IENACHITA VACARESCU" TARGOVISTE

EFTIMIE I. STEFANA-SILVIA - COLEGIUL NATIONAL "IENACHITA VACARESCU" TARGOVISTE

FEIEER G.N. ANDREI ALEXANDRU - COLEGIUL NATIONAL "CONSTANTIN CARABELLA" TARGOVISTE

PUIU M. STELUTA ANDREEA - COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" TARGOVISTE

VERZEA C. LOREDANA-ANDREEA - GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL "AUREL RAINU" FIENI

JUDETUL ARAD

CAPATINA LAURENTIU - VICTOR COLEGIUL NATIONAL "MOISE NICOARA" ARAD

GHITA VLAD-BOGDAN - COLEGIUL NATIONAL "MOISE NICOARA" ARAD

IOSIM V. NADINA - LICEUL PEDAGOGIC "DIMITRIE TICHINDEAL" ARAD

JUDETUL BRAILA

BAURCEANU G. DAN-GABRIEL - COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE BALCESCU" BRAILA

FIREZAR-CODIRLA L.O. EMANUELA - COLEGIUL NATIONAL "GH.M. MURGOCI" BRAILA

HORNET N. ALINA-NICOLETA - COLEGIUL NATIONAL "GH.M. MURGOCI" BRAILA

JUDETUL BUZAU

BOSCODEALA C.O BOGDAN - COLEGIUL NATIONAL "B. P. HASDEU" MUNICIPIUL BUZAU

PALCAU A. MARIA - COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BUZAU

PERICLE FL. ANDRA - COLEGIUL NATIONAL "B. P. HASDEU" BUZAU

JUDETUL MARAMURES

BREBAN N. TEODORA - LICEUL - TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE

FLOREAN S.S. IOANA ANDREEA - LICEUL TEORETIC "PETRU RARES" TARGU LAPUS

TODORAN R. HORATIU GEORGE - COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI" BAIA MARE

BUCURESTI

CRACIUN M. ALINA MIHAELA - LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"

STOICA C.I. RAZVAN-ANDREI - COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU" BUCURESTI

JUDETUL OLT

TANASE M. ROXANA GABRIELA - COLEGIUL NATIONAL "ION MINULESCU" SLATINA

TANDARICA I. LAURENTIU CORNEL - COLEGIUL NATIONAL "ION MINULESCU" SLATINA

JUDETUL SIBIU

COMAN M. STELIANA-DORA - COLEGIUL NATIONAL "O.GOGA" SIBIU

GITA V. ELENA-IULIA - COLEGIUL NATIONAL "O.GOGA" SIBIU

JUDETUL SATU MARE

CORA I. DALIA NADINA - COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE

POP G. ADINA LAURA - COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE

JUDETUL CARAS-SEVERIN

COZMA D.C. DORINA-ELENA - LICEUL TEORETIC "MIRCEA ELIADE" RESITA

JUDETUL CALARASI

CRETU C.D. OANA ELIZA - LICEUL TEORETIC "NEAGOE BASARAB" OLTENITA

JUDETUL ALBA

DAMIAN N. PAULA-MADALINA - COLEGIUL NATIONAL "LUCIAN BLAGA" SEBES

JUDETUL PRAHOVA

BABA V. ELENA-CATALINA - COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE" PLOIESTI

JUDETUL TULCEA

IONESCU P. NAOMI - COLEGIUL DOBROGEAN "SPIRU HARET" TULCEA

JUDETUL TELEORMAN

MINCIUNA M. ADRIANA IONELA - LICEUL PEDAGOGIC "MIRCEA SCARLAT" ALEXANDRIA

JUDETUL CONSTANTA

OLARASU N. IOANA -LICEUL TEORETIC "CALLATIS" MANGALIA

JUDETUL ARGES

RADU GH. SIMONA - COLEGIUL NATIONAL LICEAL "ZINCA GOLESCU" PITESTI

JUDETUL GORJ

TASCAU D.D. IULIA-MARIA - COLEGIUL NATIONAL "TUDOR VLADIMIRESCU" TG-JIU

JUDETUL BOTOSANI

CISLARIU D. ELENA-MIHAELA - COLEGIUL ECONOMIC "OCTAV ONICESCU"

Sursa: Pro TV

VIDEO PROTVPLUS.RO