Alta intarziere: modernizarea Aeroportului Otopeni se amana cu patru ani

60156965

Lucrarile de modernizare incluse in Planul strategic de dezvoltare pe perioada 2007-2019, in valoare de 450 milioane de euro, vor fi amanate cu pana la patru ani, din cauza nefinalizarii Planului Urbanistic Zonal.


Daca in aer mai asteptam patru ani pentru modernizare, la sol stam si mai prost . Astfel, lucrarile celor trei autostrazi care urmau sa fie construite sunt amanate de aproape patru ani.

Si mai ciudat este in subteran: metroul din Bucuresti se bucura abia acum de lansarea statiei Republica, a carei lucrare a inceput pe timpul lui Ceausescu. Nici in ceea ce priveste tronsonul 1 Mai - Pajura, situatia nu este mai buna. Astfel, inaugurarea statiei Laromet este amanata inca din anii `90.


Articol recomandat de sport.ro
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Citește și...
Ziua Crucii a fost sarbatorita joi in orasul Buftea!

Peste 1.000 de locuitori, dar si autoritatile judetene si locale, au asistat la o ceremonie emotionanta in cinstea eroilor neamului.

Trafic de groaza in Capitala in Vinerea Mare! S-a circulat bara la bara

Goana dupa miel si cozonac n-a fost deloc... goana. Masinile abia s-au tarat, una dupa alta, pe strazile pline de soferi.
Circulatia a fost cu adevarat imposibila in zonele cu centre comerciale si spre iesirile din oras.

Parcurile din sectorul 3 al Capitalei, interzise pentru biciclisti

"Interzis biciclistilor!" Iata un anunt care "infloreste" in parcurile din sectorul 3 al Capitalei. Decizia a fost luata in urma cu doua saptamani pentru ca oamenii s-ar fi plans ca nu mai au loc pe alei din pricina bicicletelor.

Recomandări
Proiectul legii salarizării, suspendat în instanță la cererea Sanitas. Dragoș Pîslaru: Nu se întâmplă nimic

Sanitas a obținut în instanţă suspendarea procedurii pe proiectul legii salarizării. Dragoș Pislaru, ministrul interimar al Muncii a explicat că decizia nu va avea efect, explicând că nu este vorba despre o procedură legislativă clasică.

„Lumi ideale nu există, dar putem tinde spre ele”. Cea mai bună șahistă a României, despre o Ungarie cu Polgár președintă

Marea maestră Irina Bulmaga spune că Judit Polgár are calitățile necesare pentru a deveni un simbol al unei Ungarii moderne, după ce fosta campioană mondială a refuzat funcția de președintă a țării.

„Trei drone ne-au lovit pe timp de noapte”. Mărturiile marinarilor de la bordul petrolierului atacat aproape de Sulina

Incident extrem de grav în Marea Neagră, în apropiere de portul Sulina. Un petrolier încărcat cu aproape 3.800 de tone de gaz petrolier lichefiat arde în urma unei explozii.