Flamanzila se "pricepe" nu numai la mancat, dar si la baut!

×
Publicitate

Porecla de Flamanzila, castigata pe merit, nu-l deranjeaza pe un barbat din Bistrita Nasaud, atata vreme cat astfel il vede nevasta la televizor.

 

Omul si-a spulberat concurentii doua seri la rand, la Festivalul Toamna Bucatelor. Mai intai i-a facut de ras pe mancatorii de carnati si mici, apoi i-a bagat sub masa pe maestrii paharutului de tuica.

Filip Ometita a baut duminica seara sapte pahare de vin in 30 de secunde, numai de dorul sotiei, spune el. Femeia e plecata la munca in Spania si numai o isprava i-ar fi putut aduce sotul la televizor, sa-l revada.

Tot el a castigat si proba de duminica la mancat mici: a inghitit patru, fara sa rasufle, in 30 de secunde.

De altfel, timp de trei zile, la Bistrita a fost raiul pe pamant. Cei care au venit la Festivalul Toamna Bucatelor au mancat carnati de doi metri si au baut tuica, vin si bere pe saturate.

Duminica, spectatorii au putut aplauda si un concurent inedit: o femeie care si-a masurat puterile cu halba de bere.

Si ca sa pastreze tema festivalului, organizatorii le-au dat premiantilor cate un cos plin cu bucate.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
Citește și...
Electrica, apel public la reducerea consumului de energie. ”O familie poate stinge un bec. O fabrică poate muta un munte”

Șeful companiei publice Electrica face un apel public fără precedent pentru reducerea consumului de energie în această perioadă. CEO-ul societății la care statul este acționar majoritar cere industriei să-și modifice programul de producție.

Premiul la Loto 5/40 merge din nou la Galați, locul din România cu cei mai mulți câștigători la loto. Ce averi s-au dat aici

Marele premiu la ultima tragere Loto 5/40, de un milion de lei, a fost câștigat pe un bilet jucat în Galați. Se continuă astfel o istorie incredibilă a câștigurilor loto din acest județ, cu o valoare totală de 50 de milioane de euro în ultimii ani.

Eurostat: Peste jumătate dintre români nu și-au permis în 2025 o vacanță de o săptămână. Ce țară se află la polul opus

România rămâne pe primul loc în UE la un clasament nedorit: 61,4% dintre persoanele de peste 16 ani nu și-au permis în 2025 o vacanță de o săptămână. Procentul este de peste două ori mai mare decât media Uniunii Europene, potrivit Eurostat.

Recomandări
Ilie Bolojan: Stare de alertă la nivel național. România va primi energie nucleară din Ucraina, ca ajutor de urgență

Premierul Ilie Bolojan a declarat vineri stare de alertă la nivel național pe toată perioada lunii august, în contextul crizei energetice. România va primi energie nucleară din Ucraina, ca ajutor de urgență.

Criza migranților din Ceuta. Mai multe țări europene cer excluderea Spaniei din spațiul Schengen. Reacția lui von der Leyen

Apelurile venite din țări europene care cer excluderea Spaniei din spațiul Schengen s-au înmulțit vineri, după afluxul masiv de migranți din Maroc către orașul spaniol Ceuta din Africa de Nord, informează EFE.

România aşteaptă decizia Fitch. O retrogradare ar însemna credite mai scumpe şi investiţii mai puţine

Vineri noapte aflăm unul dintre cele mai importante verdicte pentru economia României.