Iata legatura dintre rockerii de la AC/DC si Parlamentul Romaniei: banii!

60418223

Vreti tribune in curtea Parlamentului? Atunci scoateti banii. Firma care organizeaza concertul AC/DC la Bucuresti a cerut aprobare pentru construirea acestora, iar secretatul general al Camerei Deputatilor, Gh. Barbu, a anuntat ca vor incepe negocierile.

 

 

Conform secretarului Camerei Deputatilor, Sever Voinescu, organizatorii show-ului AC/DC la Bucuresti au cerut aprobare pentru construirea a doua tribune in curtea Palatului si folosirea spatiului dintre acestea pentru spectatori.

Gheorghe Barbu a propus, intr-un memorandum intern, perceperea unei chirii pentru suprafata de teren utilizata, precum si contravaloarea orelor suplimentare prestate de personalul Camerei Deputatilor, implicat in organizarea evenimentului. De asemenea, parlamentarii mai vor ca firma organizatoare sa suporte costul utilitatilor, intretinerea gazonului de pe teren, replantarea arborilor in cazul deteriorarii acestora, precum si plata tuturor daunelor produse instalatiilor de orice tip.

"Avand in vedere impactul mediatic pozitiv la nivel international de care se va bucura acest eveniment, implicarea Camerei Deputatilor este de natura a atrage un beneficiu de imagine pentru institutie", se mai arata in memorandum.

Concertul AC/DC din Romania va avea loc pe 16 mai 2010, in Piata Constitutiei din Bucuresti. AC/DC este una dintre cele mai cunoscute trupe de hard rock din lume. S-a infiintat la Sydney, Australia, in 1973, de catre fratii Angus si Malcolm Young.

Australienii vor canta la Bucuresti in cadrul turneului de promovare al celui mai recent album, "Black Ice", lansat in 2008.
 

AC/DC
Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Senatorii dezbat legea unitara a pensiilor. Afla principalele prevederi!

UPDATE: Dezbaterea legii pensiilor i-a obosit la propriu pe batranii invitati luni la Palatul Parlamentului. Mai intai au dat piept cu sute de scari, apoi au constatat ca nu au loc in sala.

Banu' e ochiu' dracului! PSD-istii se cearta din cauza datoriilor

Dupa ce Mircea Geoana si Victor Ponta au inceput sa-si arunce sageti otravite din cauza datoriilor acumulate de PSD, intra in scena si Ion Iliescu: "nu-mi amintesc sa fi apasat datoriile atat de mult asupra noastra".

Presedintele Romaniei cheama Guvernul la raport!

Presedintele s-a declarat nemultumit inca de saptamana trecuta, cand a declarat ca nu vede care sunt disponibilizarile promise de Executiv in sistemul bugetar.

Recomandări
Motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”. De ce consideră că pierderea mandatului nu este o sancțiune retroactivă

Curtea Constituțională motivează că pierderea mandatului de către aleșii aflați deja într-o situație de incompatibilitate nu reprezintă o sancțiune retroactivă, după cum arată un un document publicat CCR.

Care sunt principalele modificări din noua variantă a legii salarizării. Bolojan a promis, iar, că niciun venit nu va scădea

Ultimul proiect al legii salarizării aduce o creștere a bugetului pentru lefurile anului viitor cu aproape jumătate mai mare decât varianta anterioară. Ar putea primi bani în plus unii bugetari din sănătate, educație și alte domenii. 

Arme îngropate lângă Berlin. Unul dintre ucrainenii arestați când pregăteau un incendiu în București este suspect principal

Unul dintre ucrainenii arestați în toamna trecută la București, chiar în momentul în care se pregătea să incendieze sediul unei companii de curierat, este principalul suspect într-o conspirație investigată de autoritățile din Berlin.