Cezar Preda: Premierul Ungureanu e responsabil de ce se intampla in ultimele zile in PDL

60562388

EXCLUSIV MEDIAFAX: Liderul PDL Buzau, deputatul Cezar Preda, a declarat, miercuri, intr-un interviu, ca pentru situatia in care se afla acum PDL este responsabila actuala conducere a partidului, in frunte cu presedintele Emil Boc.

Preda a spus insa, ca premierul Ungureanu a contribuit la reactiile din ultimele zile. In opinia lui Cezar Preda, premierul Mihai Razvan Ungureanu este responsabil pentru ceea ce s-a intamplat in ultimele zile in PDL.

Deputatul PDL sustine ca informatia privind iesirea premierului din sedinta de luni a coalitiei a fost lansata chiar de acesta in spatiul public, ceea ce a determinat reactii in partid, mai ales la nivel local.

"Eu il fac si pe domnia sa (premierul Ungureanu - n.r.) responsabil la ceea ce se intampla in PDL in ultimele doua zile.

Si aici este vorba de o maturitate politica de care nu ai voie sa nu dai dovada, nu ai voie sa te asezi pe o functie. O asemenea atitudine, o asemenea reactie a condus in spatiul pedelist romanesc, mai ales in zona celor 1.160 de primari, un cataclism", a afirmat Cezar Preda.

Gasiti interviul integral, pe Mediafax.ro

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Crin Antonescu: PNL castiga un om de calibru, un om cu forta si convingeri clare

Presedintele PNL, Crin Antonescu, a explicat ce inseamna plecarea lui Sorin Frunzaverde din PDL si trecerea sa la PNL.

Emil Boc: "Frunzaverde a tradat si a abandonat. Blaga, Berceanu, Preda sunt PDL-ul adevarat"

Presedintele PDL, Emil Boc, a declarat, miercuri, ca Sorin Frunzaverde "a abandonat si a tradat doua crezuri scrise si nescrise ale pedelistilor adevarati", primul aflandu-se scris chiar in imnul partidului.

Frunzaverde: Nu mai putem sa vorbim nici la telefon, de teama sa nu fim ascultati

Fostul lider al PDL a criticat partidul din care a plecat si a explicat care sunt, in linii mari, problemele care l-au determinat sa demisioneze.

Recomandări
Cursa contra cronometru pentru miliardele din PNRR. Aproape 3.000 de proiecte trebuie recepționate într-o săptămână

Aproape 3.000 de proiecte de investiții finanțate prin PNRR trebuie finalizate și recepționate urgent în această săptămână pentru a putea fi decontate, spune premierul Ilie Bolojan. 

Sorin Grindeanu, despre legea salarizării: „Sunt niște termene aproape imposibil de îndeplinit”

Sorin Grindeanu a declarat că i se pare foarte greu, dacă nu spre imposibil, să mai poată veni până mâine, poimâine, cu o formă a legii salarizării care să ducă la aprobare, el precizând că sunt niște termeni aproape imposibil de îndeplinit.

Drona care a căzut în Vrancea a stat cinci ore agățată într-un nuc. A fost observată de o femeie

O dronă care a fost observată luni dimineață în județul Galați a dispărut de pe radar și s-a prăbușit într-un sat din Vrancea.