Vezi prognoza meteo pe trei zile

60244833

Astazi ramanem cu vremea calda. In vest si nord-vest e posibil sa cada cateva averse de ploaie; in rest prindem timp frumos. Maximele urca pana la 29 grade.

Maine, instabilitatea va afecta jumatatea vestica si regiunile montane, unde vor fi averse, fulgere, izolat cantitati mai insemnate de apa si poate chiar grindina.

Vineri va ploua in toata tara, mai mult in jumatatea vestica si la munte si mai putin in rest, iar sambata ploile vor prefera jumatatea nordica, in rest devin locale. Din punct de vedere termic vom sta foarte bine in tot acest interval.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Vremea se mentine calda. Vezi aici prognoza meteo!

In Europa, ploile vor fi destul de consistente, apar si descarcarile electrice, dar in extremitatea est-europeanase anunta vreme frumoasa.

Vezi aici prognoza meteo pe trei zile!

Miercuri asteptam vreme la fel de placuta, iar norii vor mai aduce averse prin vestul si prin nordul tarii. In rest, cer senin.

Vreme calda si mult soare. Vezi aici prognoza meteo!

Incepem discutia noastra cu o scurta prezentare a tendintelor meteo la nivelul Europei. Precipitatiile sunt prezente pe suprafete foarte extinse si situatia nu se va modifica semnificativ in zilele care urmeaza.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.