Soluția găsită de un cuplu din Statele Unite după ce au aflat că nu pot avea copii

×
Publicitate

Ingineria genetică permite apariţia unor situaţii cu totul neobişnuite: de pildă, un cuplu din Statele Unite care nu putea avea copii a adoptat un embrion.

Jenny şi David au aflat la un an după ce s-au căsătorit că nu pot avea copii, aşa că s-au hotărât să adopte. Într-o primă fază, familia s-a mărit cu două surori de culoare.

Soţii au aflat apoi prin intermediul unei asociaţii creştine că pot adopta embrioni congelaţi, care au fost abandonaţi de cuplurile care au făcut fertilizare în vitro. După tratamente hormonale şi emoţii, embrionul a prins şi a devenit o fetiţă gingaşă pe nume Kate, care doar ce a împlinit doi ani.

Fapt inedit, embrionul a luat viaţă în urmă 2001 şi a stat îngheţat timp de 14 ani.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
Citește și...
Armata israeliană a bombardat ţinte din nordul Fâşiei Gaza ale mişcării Hamas

Forţele armate israeliene au bombardat marţi mai multe obiective din nordul Fâşiei Gaza ale mişcării palestiniene Hamas, transmite DPA, conform Agerpres.

Cea mai bogată familie din lume îi bate pe Gates, Bezos și Buffett. Ce afacere deține

Familia Walton este cea mai bogată din lume, arată Indexul celor mai mari averi din lume, realizat de Sunday Times.

Imagini din satelit surprinse în Coreea de Nord. Observațiile experților

Coreea de Nord ar fi început să dezasambleze un complex nuclear cheie, cu câteva săptămâni înaintea întâlnirii istorice dintre Kim Jong-un și Donald Trump, potrivit site-ului american specializat pe analize nord-coreene 38 North.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.