Protest in lant, cu 100.000 de ecologisti germani

Peste 100.000 de ecologisti germani au format sambata un lant uman intre doua centrale electrice din nordul tarii.

Au acoperit astfel o distanta de nu mai putin de 120 de kilometri.

Manifestarea s-a numit "Reactie in lant pentru a opri energia nucleara" si este unul dintre cele mai lungi lanturi umane formate vreodata.

Organizatorii si-au exprimat astfel opozitia fata de planul guvernului de a amana inchiderea a 17 centrale nucleare din tara.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Batranete, haine grele! Idei inedite pentru un spectacol de balet

Probabil putini dintre noi acceptam cu seninatate batranetea. S-au scris carti si cantece, s-au facut filme despre acest subiect.

"La multi ani, draga Hubble!" Telescopul spatial a implinit 20 de ani!

Gratie lui Hubble stim astazi cum iau nastere stele si galaxii intregi. Vom deslusi intr-o zi si misterul aparitiei Universului, cred astronomii.

Ambuscada in vestul Mexicului! Patru oameni au murit si 10 au fost raniti!

Traficantii de droguri au atacat convoiul in care se afla Ministrul pentru Siguranta Publica.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.