Parc acvatic pentru câini, în Spania. ”Toți ne simțim bine aici”

×
Publicitate

Pentru câinii iubitori de apă, ”paradisul” îi așteaptă în Spania. Lângă Barcelona a fost amenajat un parc acvatic doar pentru patrupede.  

Necuvântătoarele se pot bălăci fără nicio grijă, în timp ce stăpânii îi supraveghează îndeaproape.

Cam așa arată o zi de distracție într-un aquapark destinat în exclusivitate cățeilor. Se află la doar 30 de minute de Barcelona, de mers cu mașina.

Cum la ora prânzului în orașul spaniol erau peste 30 de grade Celsius, locul este o adevărată desfătare pentru necuvântătoare.

Citește și: Aproape toată Craiova a rămas fără apă, din cauza unei defecţiuni şi a secetei. Rezerva s-a epuizat

Didac Zamora, administratorul parcului acvatic: ”Parcul are două piscine, una pentru câinii de tale înaltă și alta pentru cățeii de talie mică. Există, de asemenea, o zonă cu nisip unde animalele se pot distra”.

Dacă unele exemplare au venit de-acasă cu veste de salvare special concepute, altele sunt la prima lecție de înot.

Certificatul cu vaccinările la zi, obligatoriu la intrare

Chiar și stăpânii patrupedelor s-au lăsat pradă euforiei.

Câinelui meu îi place să fie aici. Se joacă cu ceilalți, e o locație sigură. Toți ne simțim bine aici”.

Citește și: Chișinăul, amenințat de un senator rus: Republica Moldova ar putea deveni o a doua Ucraină

Se întâlnește cu câini de mărimea lui, înoată în piscină, lucru care de obicei e mai complicat. Se joacă, se distrează”.

Obligatoriu, la intrare trebuie prezentat certificatul emis de medicul veterinar, cu vaccinările la zi. Aquaparkul va rămâne deschisă până pe 2 octombrie, dar va primi din nou oaspeți, la anul.

 

Articol recomandat de sport.ro
Toate camerele au fost pe el! Cum a reacționat Cristiano Ronaldo, imediat după eliminarea de la Mondial
Toate camerele au fost pe el! Cum a reacționat Cristiano Ronaldo, imediat după eliminarea de la Mondial
Citește și...
O româncă din Creta ar fi torturat timp de o lună o rusoaică. A legat-o și i-a tăiat părul cu satârul. Agresiunile, filmate

O femeie în vârstă de 55 de ani a trăit un adevărat coșmar timp de o lună, fiind supusă unor torturi și agresiuni fizice extreme de către o femeie de 42 de ani, într-o locuință din Heraklion, Creta.

Țările de Jos anunță investiții de peste 3 miliarde de euro în apărare, la summitul NATO de la Ankara. Aluzia către SUA

Olanda va anunţa acorduri în domeniul apărării şi planuri în valoare de peste 3 miliarde de euro la un forum NATO de la Ankara de marţi care precede un summit al liderilor politici ai Alianţei, a declarat pentru Reuters ministrul olandez al Apărării.

Val de concedieri la Microsoft. Peste 4.800 de posturi vor fi desființate. Câți angajați are compania în România

Microsoft va renunţa la aproximativ 2,1% din forţa sa de muncă, sau 4.800 de angajaţi, pe fondul restructurării unor părţi din afacerile sale comerciale şi de jocuri video Xbox.

Recomandări
Unde au ajuns cele peste 400 de persoane din azilele ilegale din Bihor. Un bărbat a murit în timpul relocării

Ministerul Muncii transmite că 409 persoane aflate din azilele ilegale au fost identificate în urma perchezițiilor desfășurate în județul Bihor de procurorii DIICOT și polițiști. 

Concluzia unui economist după cele mai recente date publicate de INS: „Nu văd cum scăpăm anul acesta fără recesiune”

Cu prețuri din ce în ce mai mari, românii cumpără tot mai puțin, astfel încât, consumul la nivel național a scăzut pentru a zecea lună la rând.

„Jokerul” Donald Trump, în centrul celui mai important summit NATO din ultimele decenii. Ce decizii sunt așteptate

Summitul NATO de la Ankara din următoarele zile are o miză uriașă, fiind considerat unul dintre cele mai importante din istoria de 77 de ani a Alianței.