Motivul tulburător pentru care o tânără a furat cardul de credit al părinților

62076265

O tânără de 17 ani din Florida a furat cardul de credit al părinților săi, pentru a plăti două persoane să îi omoare.

Fata ar fi furat o sumă de peste 1.400 de dolari de la aceștia, informează Fox News.

Potrivit autorităților, iubitul fetei ar fi declarat că voia să-și omoare părinții.

În urma verificărilor contului, s-a descoperit că ea a pus în două conturi diferite sume de 503 dolari și respectiv 924 de dolari.

Tânăra a recunoscut într-un final că a plătit prima persoană pentru a-I ucide pe cei doi și i-a dat o altă sumă celei de-a doua, pentru că prima nu a reușit.

De asemenea, fata ar mai fi cheltuit 100 de dolari pentru a-și cumpăra cocaină.

Tânăra ar fi fost arestată marți.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Momentul în care a fost ucis românul din Costa Rica. Ar fi fost asasinat la comandă

Imaginile unui dublu asasinat şochează opinia publică! Un bărbat din Oradea şi iubita lui au fost executaţi în plină stradă, în Costa Rica.

Informații noi în cazul spionului retras de CIA de la Moscova. La ce avea acces

Apar noi informaţii în cazul spionului american retras de CIA de la Moscova, în 2017.

Un român a fost asasinat în Costa Rica. Acesta era alături de un fotomodel

Un român de 38 de ani a fost ucis în Costa Rica, alături de un fotomodel.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.