Josef Fritzl sau biografia monstrului sexual

×
Codul embed a fost copiat

Josef Fritzl, in varsta de 73 de ani, este acuzat ca si-a violat si sechestrat fiica timp de 24 de ani.

Portretul lui Joseph Fritzl

- procesul lui a inceput in oraselul austriac Sankt Poelten.

- este judecat pentru omor, sclavie si sechestrare de persoane.

- si-a inchis fiica timp de 24 de ani intr-o pivnita din Amstetten, de pe strada Ybbsstrasse, unde a abuzat sexual de ea;

Citește și
Josef Fritzl
Un adevarat monstru! Josef Fritzl si-a omorat mama

- a inceput amenajarea pivnitei cand fiica sa Elisabeth avea 12 ani si tot atunci a inceput sa abuzeze de ea.

- s-au nascut sapte copii in urma incestului.

- a reusit sa ascunda anturajului viata sa dubla.

- vecinii il stiau pe Fritzl, un inginer electrician, drept o persoana amabila, politicoasa, dar autoritara in familie;

- sotia sa si autoritatile credeau ca fiica s-a alaturat unei secte. A pus-o pe Elisabeth sa scrie o scrisoare in care fata cerea oprirea cautarilor;

- a interzis accesul in pivnita, pe motiv ca lucreaza la proiecte electronice. De fapt isi viola si tortura fiica.

- pivnita avea 40 de metri patrati, nu existau ferestre, aerisire, era izolata prin mai multe usi blindate si incuiate electronic.

-violata periodic, Elisabeth a nascut singura sapte copii. Unul dintre gemeni a murit, iar Fritzl a recunoscut ca i-a ars cadavrul.

- trei dintre copiii rezultati din incest i-a adoptat impreuna cu sotia, dupa ce a pus-o pe Elisabeth sa redacteze o scrisoare prin care le cerea sa aiba grija de acesti copii abandonati.

- a fost arestat la 26 aprilie 2008

- Fritzl a fost crescut de o mama celibatara, intr-o familie pronazista;

- a declarat ca s-a nascut pentru a viola;

- s-a casatorit cu sotia sa pe cand aceasta avea 17 ani, ciudat sau nu, cu ea a avut tot sapte copii;

- a declarat ca si-a inchis mama intr-o camera fara ferestre pana cand aceasta a murit;

- a spus ca a incercat sa o iubeasca, dar dragostea pentru cea care i-a dat viata s-a transformat in ura;

- Fritzl: mama ma batea pana ma lasa intr-o balta de sange;

- Fritzl: m-a nascut doar pentru a-i demonstra tatalui ca nu e infertila.

Articol recomandat de sport.ro
Darya Zheleznyakova trăiește departe de Rusia. Cu ce se mai ocupă ”femeia de fier” din UFC
Darya Zheleznyakova trăiește departe de Rusia. Cu ce se mai ocupă ”femeia de fier” din UFC
Citește și...
Fritzl a pledat vinovat pentru viol si incest si nevinovat pentru crima
Fritzl a pledat vinovat pentru viol si incest si nevinovat pentru crima

Avocatul austriacului de 73 de ani a respins acuzatia de crima, care se refera la moartea unui copil rezultat din relatia incestuasa a barbatului cu fiica lui. De asemenea, Josef Fritzl a pledat nevinovat si la acuzatia de sclavie.

Un adevarat monstru! Josef Fritzl si-a omorat mama
Un adevarat monstru! Josef Fritzl si-a omorat mama

Dupa ce a declarat ca s-a nascut pentru a viola, austriacul care si-a sechestrat fiica si a abuzat-o 24 de ani, a marturisit in fata psihologului sau ca si-a inchis si mama intr-o camera fara ferestre, pana cand femeia a murit.

Declaratie socanta a lui Josef Fritzl: M-am nascut pentru a viola!
Declaratie socanta a lui Josef Fritzl: M-am nascut pentru a viola!

Potrivit cotidianului The Sun, care sustine ca a intrat in posesia documentelor oficiale care analizeaza comportamentul austriacului care si-a sechestrat si violat fiica timp de 24 de ani, aceasta marturisire este inscrisa in raportul medicilor.

Recomandări
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan
Război pe pensiile magistraților: Înalta Curte trimite la CCR o expertiză care contestă legea Guvernului Bolojan

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a trimis la Curtea Constituţională concluziile unei "expertize independente" întocmite de un expert contabil autorizat. 

Liste publice cu românii datori la stat: proiect de lege pentru afișarea restanțierilor online
Liste publice cu românii datori la stat: proiect de lege pentru afișarea restanțierilor online

Autoritățile vor ca datoriile pe care românii le au la Fisc și la direcțiile de taxe locale să apară pe liste publice care pot fi accesate online.

A ajuns în România cârtița uriașă care va străpunge Carpații. Are dimensiunea unui teren de fotbal și va săpa 20 de m pe zi
A ajuns în România cârtița uriașă care va străpunge Carpații. Are dimensiunea unui teren de fotbal și va săpa 20 de m pe zi

În premieră pentru infrastructura din România, a ajuns la noi un utilaj uriaș care va fora prin munți, cu ajutorul unei tehnici noi, un tunel rutier de autostradă.