Fox News va dezvalui in 11 noiembrie identitatea soldatului Navy Seals care l-a ucis pe Osama bin Laden

60509900

Soldatul de elita al Navy Seals care l-a ucis pe Osama bin Laden in 2011 isi va dezvalui identitatea intr-un documentar ce va fi difuzat de postul de televiziune american Fox News.

Documentarul, intitulat "Barbatul care l-a ucis pe Osama ben Laden", va fi difuzat in doua parti, la 11 si 12 noiembrie, a anuntat AFP, scrie Mediafax.

Membrul Navy Seals va da detalii, in special, despre "ultimele momente ale liderului terorist si tot ce s-a intamplat atunci cand acesta isi dadea ultima suflare", a anuntat postul de televiziune intr-un comunicat.

Raidul american care a condus la moartea sefului retelei teroriste Al-Qaida a avut loc la Abbottabad, in Pakistan, in mai 2011.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Ungaria: Zeci de mii de oameni au protestat impotriva taxei pe internet la Budapesta, in ciuda temperaturilor scazute

Cateva zeci de mii de persoane, potrivit estimarilor presei locale, au defilat marti seara la Budapesta impotriva unui proiect de lege care propune instituirea unei "taxe pe internet",

NATO: Rusia a intensificat activitatile aeriene in Marea Neagra, Marea Baltica, Marea Nordului

Alianta Nord-Atlantica a efectuat mai multe interventii in ultimele 48 de ore, in contextul intensificarii activitatilor aeriene ale Rusiei in Marea Neagra, Marea Baltica si Marea Nordului.

O publicatie americana sustine ca Vladimir Putin ar suferi de cancer pancreatic in faza terminala. Reactia Moscovei

Este posibil oare sa iasa fum fara foc? Intrebarea se impune dupa ce un tabloid american a scris ca presedintele rus Vladimir Putin ar suferi de cancer pancreatic in faza terminala.

Recomandări
Cum vor fi împărțite cele 16,6 miliarde de euro din SAFE. Guvernul a aprobat repartizarea fondurilor

Guvernul a aprobat joi repartizarea fondurilor din Instrumentul „Acțiunea pentru securitatea Europei" (SAFE). Peste 16,6 miliarde de euro pentru securitatea Europei vor ajunge în România.

Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Alertă pe Dunăre: Guvernul pregătește scenariul extrem pentru Cernavodă. „Răcire în circuit închis”

Pentru a restabili capacitatea de răcire a Centralei Nuclearelectrice (CNE) Cernavodă, astfel încât să fie repusă în funcțiune.