Descoperire de senzatie in sudul Africii: un diamant de 478 de carate

×
Publicitate

Un diamant urias, cantarind 478 de carate, a fost gasit intr-o mina din Lesotho.


Important este ca are atat de putine defecte, incat bijutierii sunt convinsi ca vor putea slefui din ea cel mai mare diamant rotund din lume.

Deocamdata trebuie gasit un cumparator. O sarcina nu tocmai usoara, avand in vedere ca pretul este estimat la 25 de milioane de dolari.

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Citește și...
Merz avertizează SUA: „Nu vreau ca guvernul american să se amestece în alegerile din Germania”. Acuză influența MAGA

Cancelarul german Friedrich Merz a avertizat administrația Trump să nu se amestece în alegerile din Germania. Departamentul de Stat al SUA a anunțat un program de finanțare pentru organizații și persoane fizice din Europa aliniate mișcării MAGA.

Rusia își îndeamnă cetățenii să evite Republica Moldova. „Nu mai este o ţară sigură pentru călătorii”

Ministerul rus al Afacerilor Externe îndeamnă cetăţenii Federaţiei Ruse să ţină cont de faptul că Moldova „nu mai este o ţară sigură pentru călătorii”, a declarat miercuri, în briefingul obişnuit de presă, purtătoarea de cuvânt Maria Zaharova.

Trump ar urma să dezvăluie informații secrete despre presupusa intervenție a unei mari puteri în alegerile din SUA - Reuters

Casa Albă ia în considerare să facă publice informaţii secrete sensibile legate de China şi de capacitatea acesteia de a interveni în alegerile din SUA.

Recomandări
Cod galben de caniculă în România. Temperaturi de 37 de grade. Cum va fi vremea în Capitală | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică valabilă în perioada 16 iulie, ora 12:00 – 18 iulie, ora 22:00, prin care anunță extinderea și intensificarea unui val de căldură în mare parte din România. 

Un nou record. România, condusă de un Guvern demis de 72 de zile. Bolojan, cel mai longeviv premier interimar de la Revoluție

Interimatul lui Ilie Bolojan la Palatul Victoria este, de pe 16 iulie, cel mai lung din perioada postdecembristă. Cabinetul rămas cu atribuții limitate după moțiunea de cenzură din 5 mai 2026 a depășit precedentul de 71 de zile al lui Emil Boc în 2009.

Cum funcționează sistemele de monitorizare a șoferului, care devin obligatorii. Nu stochează imaginile

Începând de luna aceasta, toate mașinile care se vând în Uniunea Europeană trebuie să aibă un sistem dedicat pentru monitorizarea șoferului.