Automat de apa sfintita. Solutia unei biserici impotriva virusului AH1N1

×
Publicitate

Credinciosii catolici nu au icoane de sarutat ca noi, dar isi inmoaie degetele intr-un vas cu apa sfintita la intrarea in biserica, apoi isi fac semnul crucii.

De cand cu gripa, ori nu mai veneau la biserica ori se prefaceau doar ca baga mana in apa sfintita.

Ca sa rezolve problema un preot a inventat un fel de automat: credinciosul tine mana sub rezervor si pe degete ii cad cateva picaturi de apa neinfestata de virusii celor dinainte. Inventia a avut un asemenea succes incat au comandat-o deja sute de biserici din restul Italiei si din strainatate.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Cel putin 429 de cazuri mortale de gripa A H1N1 in zona europeana

Cel putin 429 de persoane au murit in UE si tarile membre EFTA din cauza gripei A H1N1, potrivit statisticilor Centrului European pentru Controlul si Prevenirea Bolilor (ECDC), publicate joi pe site-ul sau oficial.

Americanii nu mai au incredere in masurile de evitare a unei pandemii AH1N1

Cetatenii americani tind sa isi piarda increderea in capacitatea autoritatilor de prevenire a unei epidemii nationale de gripa AH1N1, arata un sondaj de opinie citat de CNN.

Numarul deceselor cauzate de AH1N1 a ajuns la 414 in Europa! Vezi harta!

Cel putin 414 persoane au murit in Europa din cauza gripei A H1N1, potrivit statisticilor Centrului European pentru Controlul si Prevenirea Bolilor.

Recomandări
Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatului de furnizor de servicii de trafic aerian.

Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Două turiste au scos drona cu explozibil din mare înainte de apariția geniștilor. „Au luat-o de aripi și au cărat-o 5 metri”

Drona cu explozibil descoperită, miercuri, în stațiunea Olimp, a fost detonată controlat de autorități. Grav este că, până la sosirea forțelor de ordine, două femei au scos aparatul din apă și l-au dus lângă umbrele și șezlonguri.