Atac cu grenadă într-un club unde sărbătoreau suporterii. Ce grupare ar fi comis atentatul

62008946
Getty

13 răniţi după explozia unei grenade în faţa unui club de noapte din Columbia. 

Cel puţin 13 persoane au fost rănite în faţa unui club de noapte duminică noaptea în Columbia după ce o grenadă a fost aruncată într-o mulţime de suporteri, a informat presa locală, transmite luni dpa.

Victimele au fost atacate în timp ce sărbătoreau în oraşul Montelibano din nordul ţării după ce echipa lor, Junior Barranquilla, a câştigat liga columbiană, a relatat ziarul El Heraldo.

Nu a fost clar cine a aruncat dispozitivul.

Sandra Devia, guvernatorul departamentului Cordoba, a confirmat explozia pe Twitter.

În ultimele luni, regiunea a înregistrat o creştere a violenţei provocată în mare măsură de traficanţi de droguri şi foşti rebeli ce luptă pentru dominaţie.

Disidenţi din mişcarea de gherilă FARC, care au semnat un acord de pace cu guvernul în noiembrie 2016, s-au reorientat către traficul de droguri.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Jucării pentru bebeluşi inspirate de mişcarea #MeToo. "E o mare responsabilitate"

Uitați de albastru și roz. Dacă vreți să cumpărați un cadou pentru bebeluși, trebuie să știți că la modă sunt culorile neutre și jucăriile care stimulează inteligența celor mici.

"Legea sclaviei” scoate oamenii din nou în stradă. „Decizii luate peste capul nostru”

Protestatarii menţin presiunea asupra lui Viktor Orban. Zece mii de oameni au ieşit duminică seară în stradă, la Budapesta, în al patrulea şi cel mai amplu protest din ultima săptămână, intitulat „Crăciun fericit, domnule prim-ministru!"

Al cincilea mort în atacul din Strasbourg. Ar fi încercat să-l oprească pe atentator

O a cincea persoană rănită în atentatul de la Strasbourg, comis marţi seară de Cherif Chekatt, a murit duminică, informează prefectura din departamentul Bas-Rhin.

Recomandări
Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.

Legea integrității se întoarce în Parlament după decizia CCR. De ce amendamentul care îl vizează pe Fritz este constituțional

CCR și-a motivat decizia pentru legea integrității. Magistrații susțin, că amendamentul care l-ar costa mandatul pe Dominic Fritz este constituțional pentru că fapta produce efecte chiar dacă a avut loc înainte de intrarea legii în vigoare.

De la ce ar fi pornit incendiul de la Institutul Clinic Fundeni. Focul a fost stins și nu există victime

Intervenție contra cronometru sâmbătă dimineață la Institutul Clinic Fundeni, din Capitală. Un incendiu izbucnit într-o rezervă din secția de Chirurgie a dus la evacuarea promptă a zeci de pacienți.