"Alo, sefu', am avut un mic accident!" VEZI FOTO!

60388724

Jason Ripley din Marea Britanie se poate considera un om extrem de norocos! Barbatul, sofer de camion, a scapat ca prin minune, dupa ce o bara de otel i-a strapuns pieptul.

 

Totul s-a intamplat in momentul in care Jason a intrat cu masina intr-o bariera de otel din orasul Darlington.

Jason Ripley
Desi bara a intrat prin pieptul barbatului atat de adanc incat unul din capete a iesit prin spatele lui, Ripley a dat dovada de mult calm si curaj.

Vazand ca nimeni nu observase accidentul, barbatul si-a sunat seful si i-a spus ca a suferit “un mic accident”.

In momentul in care cei de la descarcerare si ambulanta au ajuns la locul accidentului, barbatul era constient si spunea ca nu simte nici un fel de durere.

Nu am simtit nimic, nici un fel de durere. Stateam acolo, cu bara de otel in mine, si ma uitam la cer, gandindu-ma la familia mea”, a marturisit Jason.

Transportat la spital, medicii au reusit sa scoata bara care, din fericire pentru barbat, nu atinsese niciunul dintre organele vitale. La doar cateva luni de la accident, Jason Ripley a putut sa se intoarca la serviciu.

Articol recomandat de sport.ro
Cum au reacționat englezii după decesul lui Gabi Mureșan
Cum au reacționat englezii după decesul lui Gabi Mureșan
Citește și...
Reuters: Vladimir Putin ia în calcul posibile lovituri ale bazelor NATO din România și statele baltice

Vladimir Putin ia în calcul escaladarea războiului din Ucraina inclusiv prin atacuri asupra bazelor NATO din România și statele baltice, au transmis surse de la Kremlin, potrivit Reuters.

Barcelona a înregistrat cea 40,5 grade Celsius. E cea mai ridicată temperatură din ultimii 112 ani

Barcelona a înregistrat miercuri o temperatură maximă de 40,5 grade Celsius, cea mai ridicată valoare din ultimii 112 ani de măsurători, au anunțat agențiile meteorologice, în timp ce un nou val de căldură a lovit Spania.

Reactor nuclear închis din cauza caniculei în Franța. Temperatura Garonnei risca să depășească pragul admis

Reactorul nr. 2 al Centralei Nucleare de la Golfech, în Tarn-et-Garonne, Franța, a fost oprit joi din cauza caniculei, a anunţat într-un comunicat EDF.

Recomandări
Aproape 90% dintre județele din România se află printre cele mai bune regiuni europene pentru investiții

Aproape toate judeţele din România sunt incluse în categoria celor mai atractive regiuni europene pentru investiţii industriale, pe fondul dezvoltării pieţei locale şi al avantajelor competitive oferite investitorilor, potrivit unui raport Colliers.

Studiu APSAP: Românii nu mai văd administraţia publică drept un dezastru, dar România rămâne ţara „dosarului cu şină”

Aproape jumătate dintre participanţii la un studiu naţional realizat de Centrul de Formare APSAP descriu experienţa cu serviciile publice drept mediocră, iar peste 8 din 10 au stat la coadă la ghişeele instituţiilor publice în ultimul an.

Cum să te ferești de „inflația turistului” în Grecia. Ce „oferte de nerefuzat” să eviți în timpul vacanței

Vacanțele în Grecia sunt mai scumpe în acest sezon, pe fondul majorării prețurilor la cazare, transport și servicii turistice, potrivit unei analize realizate de compania de investiții Finax.