A intrat cu masina sub un camion, pentru ca trimitea SMS-uri la volan

×
Publicitate

Pe o autostrada de linga Boston, o soferita de numai 21 de ani a intrat cu masina cu tot sub un camion pentru ca, in loc sa fie atenta la drum, scria un SMS.

Proiectata cit colo din masina de violenta impactului, tinara a nimerit apoi sub rotile altui vehicul aflat pe sosea.

Fata a murit pe loc.

Articol recomandat de sport.ro
Război deschis între Moscova și Madrid! Cum au reacționat rușii după atacul nemilos venit din Spania
Război deschis între Moscova și Madrid! Cum au reacționat rușii după atacul nemilos venit din Spania
Citește și...
Strâmtoarea Ormuz, pe cale să fie redeschisă. Oficial american: „Mergem către o normalizare”

Secretarul american al Trezoreriei, Scott Bessent, a declarat marți că un acord pentru redeschiderea Strâmtorii Ormuz ar putea fi încheiat cu Iranul până miercuri, într-un interviu acordat postului CNBC.

Fostul comandant suprem Zalujnîi susține că Ucraina nu va adera niciodată la NATO: „12 ani de basme”. De ce crede acest lucru

Valeri Zalujnîi, ambasadorul Ucrainei în Regatul Unit, a declarat că nu crede că Ucraina va deveni vreodată membră a NATO și a susținut că țara ar trebui, în schimb, să se concentreze pe dezvoltarea altor alianțe de securitate.

Cele mai atractive orașe din lume în 2026. Locația din Europa care se află în top trei

Un nou clasament a desemnat cele mai atractive orașe din lume pentru 2026, iar destinațiile din Statele Unite și Asia domină topul datorită notorietății lor la nivel global și experiențelor distincte pe care le oferă vizitatorilor.

Recomandări
Anunțul lui Ilie Bolojan, după trei ședințe: Situația de la Cernavodă ”rămâne dificilă", dar nivelul apei nu a mai scăzut

Premierul demis, Ilie Bolojan, a anunțat, marți, după trei ședințe de lucru, că situația aprovizionării cu combustibil s-a îmbunătățit, dar rămâne dificilă la Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării.

Un grup de drone detectat de MApN în apropierea graniței României. A fost emis RO-Alert în Tulcea

Sistemul de supraveghere radar al Ministerului Apărării Naționale a detectat astăzi, 4 august, la ora 15:13, un grup de ținte aeriene în proximitatea frontierei fluviale cu Ucraina.

Președintele Nicușor Dan a promulgat două legi ”importante pentru stabilitatea economică și protejarea veniturilor românilor”

Președintele României, Nicușor Dan, a anunțat, marți, că a semnat decretele de promulgare pentru două acte normative pe care le consideră esențiale pentru stabilitatea economică a țării și pentru protejarea veniturilor românilor.