iLikeIT. Adevărul despre site-urile care promit utilizatorilor câștiguri financiare

×
Publicitate

Conceptul "bani pe internet" există încă de la apariția în masă a internetului. Doar că... nu tot ce zboară se mănâncă.

Sunt sute de site-uri care promit că vă pot îmbogăți peste noapte, daca vă uitați la reclame, de exemplu.

Unul dintre cele mai vechi site-uri este cashsurfers.com.

Între timp, piața s-a diversificat, iar unii utilizatori pot fi recompensați financiar dacă răspund la chestionare online, de exemplu, așa cum e Money Connexion.

Trafficmonsoon are inclusiv în România o prezență pe anumite site-uri, însă cel care a pus la cale această ”afacere” a fost prins pentru abuzuri sexuale, având o cauțiune pe numele său de 100.000 de dolari.

În concluzie, fiți foarte atenți la ce vi se oferă pe internet, pentru că nu există câștiguri reale ”peste noapte”.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Reacția presei americane după cursa istorică a lui David Popovici de la Paris
Reacția presei americane după cursa istorică a lui David Popovici de la Paris
Citește și...
Hackerii profită de Cupa Mondială din Rusia. Ce site-uri sunt infectate

Avertisment al experţilor în securitate cibernetică.

iCEE.fest 2018. Ziua I: Facebook, Google și YouTube, despre tehnologia care conturează o nouă lume

Giganţi tech, peste 100 de speakeri din România şi din străinatate, peste 3000 de participanţi estimaţi, 7 scene, 9 linii de conţinut şi o petrecere pe înserat. Aşa a arătat prima zi a celui mai mare festival de tehnologie.

iLikeIT. Jocurile recomandate pentru vacanța de vară

George Buhnici ne aduce binecunoscuta listă cu jocuri, nu doar pentru weekendul care urmează ci şi pentru vacanţa de vară.

Recomandări
Ce urmează după oprirea centralei de la Cernavodă. Măsurile anunțate de Guvern pentru următorii ani

În plină criză energetică, cu centrala de la Cernavodă deconectată din cauza secetei, Guvernul anunță noi măsuri pentru a evita pe viitor astfel de situații.

Sute de turiști și localnici, salvați cu bărcile de pe o plajă din Halkidiki. Flăcările au ajuns aproape de hoteluri

Un incendiu uriaș izbucnit în peninsula grecească Halkidiki, atât de iubită de români, a semănat groaza în rândul turiștilor și localnicilor. 

David Popovici, campion european la 200 m liber. Românul a reușit o performanță unică în istoria Campionatelor Europene

David Popovici a câștigat medalia de aur în proba de 200 m liber la Campionatele Europene de natație de la Paris. Românul a devenit astfel primul înotător din istorie care reușește dubla 100 m - 200 m liber la trei ediții ale Europenelor.