Meci nebun in Ghencea: STEAUA - OLYMPIQUE LYON 3-5

STEAUA - OLYMPIQUE LYON 3-5

Dupa ce Steaua a condus cu 2-0 dupa primele 11 minute si apoi cu 3-2 la pauza, in a doua repriza s-a vazut egalata ca pana la urma sa piarda cu scorul de 3-5.

In minutul 7, Dayro Mareno il deschide perfect pe Ogararu pe partea dreapta, iar acesta centreaza perfect pentru Arthuro, care il invinge pe Lloris lovitura de cap din opt metri.

La doua minute dupa golul inscris in poarta lui Olympique Lyon, stelistii obtin un corner pe partea dreapta. Nicolita centreaza perfect pentru "ministrul apararii" Goian, care il executa pentru a doua oara pe portarul Lloris.

Keita reuseste sa reduca din handicap pentru Olympique in minutul 22, dupa ce este servit ideal in careu de Makoun.

Campioana Frantei reuseste sa egaleze in minutul 33. Gross centreaza pentru Benzema, care il executa fara probleme pe Zapata.

Steaua termina prima repriza in avantaj. In minutul 42 Banel centreaza perfect pentru Ovidiu Petre care reuseste sa-l execute pe Lloris cu o lovitura de cap.

In minutul 69 Fred egaleaza dupa o pasa a lui Toulalan , iar Benzema este cel care schimba radical scorul in Ghencea: in minutul 73 il executa pe Zapata dintr-o pasa fixa.

A fost o discutie legata de modalitatea de premiere pentru calificarea in grupele CL, lucru care s-a reglat.
Marius Laccatus, antrenor Steaua
In minutul 92 Freed a marcat dupa o respingere a lui Zapata si a stabilit scorul de 3-5 pentru formatia franceza.

Steaua are doar un punct dupa doua partide si, daca nu mai aduna puncte, poate sa-si ia adio de la visul interzis romanilor, primavara in Champions League, dar si de la 15.000.000 de euro.

Banii nu sunt inca pierduti. Pentru ca este in grupe, Steaua va primi 5.400.000 de euro la care se adauga cate 300.000 de euro pentru fiecare punct castigat si 2.200.000 de euro daca romanii ajung in Primavara Europeana. Asta nu e tot. Alte cateva milioane de euro se aduna si din vanzarea biletelor. Dincolo de toate aceste calcule financiare, emotiile sunt pe primul loc.

Program UEFA Champions Leaguer, Miercuri, 22.10:

21:45 Bordeaux – CFR Cluj (DIRECT)

21:45 Chelsea – Roma (DIRECT)

21:45 Atletico Madrid – Liverpool (DIRECT)

21:45 Inter Milano - Anorthosis (DIRECT)

NEWS ALERT Apare un nou stadion de 5 stele în România! Guvernul aprobă azi toate actele

Meci foarte greu pentru Steaua, in Ghencea! In aceasta seara, jucatorii ros-albastri vor trebui sa le "tina piept" celor de la Olympique Lyon!

Partida din Liga Campionilor, Steaua - Olympique Lyon, se va desfasura marti, de la ora 21.45 si va transmisa in direct de ProTV si www.protv.ro.

Parlamentul European a alocat 4,8 miliarde de euro pentru sprijinul Ucrainei

Parlamentul European a decis alocarea a 4,8 de miliarde de euro pentru sprijinirea Ucrainei, la inițiativa deputatului Siegfried Mureşan (PPE/PNL). Raportul său, care conține și această prevedere, a fost votat joi cu largă majoritate.

Politico: Klaus Iohannis, pe lista scurtă pentru șefia Comisiei Europene. Ce șanse are să o înlocuiască pe von der Leyen

Politico a enumerat o serie de posibili succesori ai Ursulei von der Leyen, șefa Comisiei Europene. Printre ei se numără și președintele României, Klaus Iohannis.

Banca Transilvania, OTP Bank și Exim Banca Românească, procese câștigate cu ANPC. Nu plătesc amenzi și nu oferă rate egale

Alte trei bănci au câștigat procesele cu Autoritatea Națională a Consumatorilor, care le obligase să emită scandețare cu rate egale la credite pentru toși clienții. La acest moment sunt cinci instituții bancare care au avut căștig de cauză.