Soferul "Sfarma-Tot"! A facut praf sase masini

×
Publicitate

Cinci si cu a lui, sase! Un sofer iubitor de viteza a facut praf vineri seara toate masinile care i-au iesit in cale pe o strada din Capitala. El a scapat nevatamat, are insa mai putini bani in buzunar...

Pe Bulevardul Ion Mihalache, un singur sofer a reusit sa faca zob cinci masini parcate regulamentar. Dintr-una abia poti ghici marca, alta a ajuns tocmai in mijlocul strazii.

Propietarul autoturismului azvarlit in strada n-a fost vineri seara de gasit. Va afla de-abia sambata dimineata ce s-a ales din masina lui.

Cel care a facut prapadul e un barbat care venea dinspre Piata Domenii. Se pare ca uitase piciorul pe acceleratie. Soferul "sfarma-tot" a scapat fara o zgarietura.

Are asigurare, insa, cel mai probabil, aceasta nu va acoperi in intregime pagubele. Nu bause alcool inaintea accidentului, spun politistii, insa va ramane fara carnet daca se va dovedi ca avea viteza peste limita legala.

 

Articol recomandat de sport.ro
Dara a spus totul despre ”cea mai neașteptată întâlnire”
Dara a spus totul despre ”cea mai neașteptată întâlnire”
Citește și...
Primăria Capitalei şi-a dublat încasările din abonamente pentru parcare. Încasări record în doar trei luni

Primăria Capitalei transmite că în luna mai încasările obținute din abonamente pentru parcare au ajuns la peste 16,2 milioane de lei, de două ori mai mult decât în luna februarie.

Tot mai mulți români repară în loc să cumpere. Micile afaceri care sunt acum la mare căutare: „Este o creștere”

Din ce în ce mai mulți români se gândesc de două ori înainte să cumpere ceva nou și să arunce obiectele vechi sau stricate. Preferă să repare ori să ajusteze ceea ce au deja.

Cât de ușor putem reduce factura la energie electrică. Sfaturi simple pentru a economisi bani fără mari eforturi

Vara nu trebuie să vină neapărat cu un consum uriaș de curent. Pentru asta trebuie însă să reglăm frigiderul, mașina de spălat și aerul condiționat.

Recomandări
Viitor incert pentru Guvernul Veștea. PSD nu garantează voturile, iar excluderea premierului desemnat din PNL rămâne pe masă

Votul pentru Guvernul Veștea se amână din nou, după ce președintele PSD Sorin Grindeanu l-a informat pe premierul desemnat că social-democrații nu pot lua o decizie finală până duminică. 

Nicușor Dan, despre Guvernul Veștea și voturile AUR: L-am desemnat cu convingerea că poate să fie votat. Mai departe discutăm

Președintele Nicușor Dan a fost întrebat, joi, la Bruxelles, ce părere are despre faptul că premierul desemnat, Adrian Veștea, încearcă să obțină o majoritate în Parlament inclusiv cu voturile partidului AUR.

DNA îl acuză pe Ciucu de luare de mită. Dezvoltatori imobiliari ar fi finanțat cu 250.000 de euro campania sa electorală

Primarul Capitalei Ciprian Ciucu a fost plasat sub control judiciar și nu poate să părăsească România.