Parintii Madalinei Manole nu se lasa. Vor un program de vizita pentru nepot

×
Codul embed a fost copiat

UPDATE: Batalia pentru nepot naste discutii intre parintii Madalinei Manole. De dragul copilului mama regretatei artiste parca ar vrea sa se impace cu fostul ginere cu o conditie: sa faca el primul pas.

"Dimpotriva", striga Ion Manole, hotarat mai degraba sa ceara custodia baietelului.

 

Parintii Madalinei ar fi vrut sa il intalneasca astazi pe ginerele lor, insa Petru Mircea a ajuns la Judecatorie dupa terminarea procesului. Asa ca mama artistei n-a apucat sa ii explice de ce insista sa isi vada regulat nepotul.

Ion Manole este insa extrem de transant. Sustinut de fiul sau, barbatul nu vrea nici in ruptul capului ca scandalurile sa inceteze.

Citește și
Madalina Manole
Legistii considera cazul Madalina Manole inchis. Artista s-a sinucis

Ca sa fie cat mai convingatori si sa ii induplece pe judecatori,
sotii Manole au pus la dosar si poze prin care dovedesc ca i-au pregatit o camera 'Puiutului'. Insa daca nu vor fi multumiti de felul in care este crescut de tatal lui vor cere ei custodia. Curtea a ramas in pronuntare pana saptamana viitoare.

Un copil la mijloc

Pe parcursul acestui proces, tatal Madalinei Manole a sustinut ca fostul sot al artistei, Petru Mircea, nu ar fi tatal biologic al copilului si ca micutul ar fi rodul unei fertilizari in vitro la Maternitatea Giulesti. "Prin lege, sa-mi dea voie sa am un program sa-mi vizitez si eu nepotul", le-a spus jurnalistilor tatal artistei, care a precizat ca Petru Mircea nu se opune intentiei lui de a-si vedea nepotul, insa copilul se afla la bunicii paterni, la Botosani, astfel ca parintii Madalinei Manole nu-l pot vedea.

In acest proces au fost administrate probe, au fost audiati martori si a fost realizata o ancheta sociala acasa la parintii artistei, la Ploiesti, "pentru ca autoritatile trebuie sa stie cu exactitate conditiile de care va dispune micutul daca va fi dus de bunici la ei acasa".

Povestea din spatele ecranului

Dupa moartea Madalinei Manole, acuzatiile au curs de-o parte si de alta intre rudele ei. Parintii cantaretei au ajuns chiar sa il acuze, mai voalat sau chiar direct, pe sotul acesteia de omor. Parchetul a rezolvat insa aceasta problema legal si a anuntat ca in cazul mortii artistei e vorba de sinucidere.

Imediat dupa disparitia Madalinei, Puiu spunea ca parintii ei nu vor sa il vada pe micutul Petru si, pentru ca acestuia sa ii fie mai bine, l-a trimis la Botosani, la ai lui. "Copilul meu nu se afla in Bucuresti, ca sa nu fie expus. Sunt hartuit, urmarit. Este exlus ca nepotul sa stea la parintii Magdei. Poate doar sa il vada, in cel mai bun caz. Numai timpul va spune cum voi putea sa imi cresc copilul fara mama si cum ii voi explica tot circul facut de bunicii din partea mamei. Copilul va face gradinita aici", explica sotul artistei, acum cateva luni, la "Happy Hour".

Ultimele dorinte ale Madalinei

De altfel, in "testamentul sentimental" lasat de Madalina, aceasta a fost de parere ca micutul Petru trebuie sa stea la parintii sotului. "Pui mic sa ramana o perioada la Botosani, cu mama si tata. Poate ma va ierta mai tarziu, cand va fi mare", scria cantareata.

Dosarul mortii Madalinei Manole ramane inchis

Nu se incepe urmarirea penala pentru omor in cazul Madalinei Manole

Legistii considera cazul Madalina Manole inchis. Artista s-a sinucis

Madalina Manole, luandu-si adio de la lume. IMAGINI TULBURATOARE

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Așa arată Cuplul care a șocat pe toată lumea s-a despărțit după o săptămână: ”E mai bine pentru amândoi”„bijuterie” de 100 de milioane de euro din România: „Încercăm să copiem ce e afară”
Așa arată Cuplul care a șocat pe toată lumea s-a despărțit după o săptămână: ”E mai bine pentru amândoi”„bijuterie” de 100 de milioane de euro din România: „Încercăm să copiem ce e afară”
Citește și...
Dosarul mortii Madalinei Manole ramane inchis
Dosarul mortii Madalinei Manole ramane inchis

UPDATE: Cu toate acestea, parintii Madalinei Manole sunt hotarati sa continue cercetarile. Mai au o sansa finala in sala de judecata dupa ce li s-a transmis ca dosarul mortii cantaretei va ramane inchis.

Legistii considera cazul Madalina Manole inchis. Artista s-a sinucis
Legistii considera cazul Madalina Manole inchis. Artista s-a sinucis

UPDATE: Dupa aproape trei luni de teste si analize, laboratorul de Medicina Legala Ilfov inlatura definitiv orice speculatie legata de cauza mortii artistei.

Recomandări
Ger cumplit în toată țara și ninsori în următoarele zile. Temperaturile scad până la -19 grade. ANM a emis cod galben
Ger cumplit în toată țara și ninsori în următoarele zile. Temperaturile scad până la -19 grade. ANM a emis cod galben

Meteorologii au emis mai multe atenționări de Cod Galben pentru zilele următoare. Vom avea parte de ger extrem, temperaturi deosebit de scăzute și ninsori locale.

Câștiguri record la Pilonul II în 2025. Câți bani s-au strâns în contul unui român care a cotizat din 2008
Câștiguri record la Pilonul II în 2025. Câți bani s-au strâns în contul unui român care a cotizat din 2008

În 2025, Pilonul II a avut cel mai bun an de când există. Fondurile de pensii private obligatorii au obținut un randament mediu de aproape 20%.

„E ca o zonă de război, străzile sunt pline de sânge”. Regimul de la Teheran reprimă brutal protestele: Peste 500 de morți
„E ca o zonă de război, străzile sunt pline de sânge”. Regimul de la Teheran reprimă brutal protestele: Peste 500 de morți

În Iran, protestatarii continuă să iasă în stradă, în ciuda represiunii brutale. Pe rețelele de socializare au apărut imagini în care din mulțime se aud voci care cer ajutor în limba engleză.