De la club la spital, dupa ce a intrat in intersectie pe rosu. Era pilit

60413207

Dupa o noapte petrecuta intr-un club din Bucuresti, cinci tineri au trecut direct de la distractie, la suferinta. S-au rasturnat cu masina, in drum spre casa si niciunul n-a scapat teafar din accident.
 

Cel care era la volan n-a vazut rosul semaforului, poate din cauza ca bause, si a intrat intr-o intersectie taind calea unui taximetru.

Soferul acestuia n-a avut timp sa franeze si i-a lovit in plin.

Echipajele de la descarcerare au gasit una dintre masini cu rotile in sus. Cei cinci tineri se chinuiau sa iasa dinauntru si toti au avut nevoie de ingrijiri medicale. Trei dintre ei, chiar si de internare din cauza fracturilor cu care s-au ales.

Soferul taxiului spune ca tinerii i-au iesit in cale, trecand pe rosu; a apucat sa-i vada, nu insa si sa franeze.

Soferul cel neatent, un tanar de 20 de ani, o tine pe-a lui: circula regulamentar.

Politistii i-au testat pe cei doi soferi si au stabilit ca baiatul era si putin pilit.

Vinovatul are acum dosar penal si statut de pieton, pentru trei luni de zile.

Articol recomandat de sport.ro
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Citește și...
Grevă de avertisment în toate spitalele. Câți bani ar pierde un medic cu 39 de ani vechime, după noua lege a salarizării

A fost grevă de avertisment luni în spitalele din toată țara. Nemulțumiți de noua lege a salarizării, o mare parte a angajaților din sănătate au întrerupt munca timp de 2 ore.

Bărbat din Craiova, reținut după ce și-a amenințat fosta iubită. A încălcat ordinul de protecție la o zi după emitere

Un bărbat din Craiova a ajuns în arest după ce și-ar fi terorizat fosta iubită, deși avea emis pe numele lui un ordin de protecție. Bărbatul a mers la locul ei de muncă, iar femeia a chemat poliţia. 

Cum poți obține cadastru gratuit pentru casă sau teren. Explicațiile ANCPI pentru proprietari, în urma atacului cibernetic

Agenţia Naţională de Cadastru şi Publicitate Imobiliară (ANCPI) explică, într-o postare pe pagina de Facebook, cum este posibilă înregistrarea gratuită a proprietăţii în sistemul integrat de cadastru şi carte funciară. 

Recomandări
Grevă de avertisment în toate spitalele. Câți bani ar pierde un medic cu 39 de ani vechime, după noua lege a salarizării

A fost grevă de avertisment luni în spitalele din toată țara. Nemulțumiți de noua lege a salarizării, o mare parte a angajaților din sănătate au întrerupt munca timp de 2 ore.

Scandal în PNL. Dan Motreanu, mesaj pentru Adrian Veștea: ”Un gest de onoare ar fi fost să îți depui mandatul”

Secretarul general al Partidului Naţional Liberal, Dan Motreanu, a sărit în apărarea președintelui PNL, Ilie Bolojan, după ce controversatul liberal Adrian Veștea a anunțat că susține platforma liberală a lui Alin Tișe - unul dintre criticii lui Bolojan.

ANM: Vreme schimbătoare până la începutul lui august. Temperaturile scad brusc, apoi revine canicula

Regimul termic va oscila în următoarele două săptămâni (20 iulie - 2 august), cu perioade de caniculă alternate de răciri accentuate și episoade de instabilitate atmosferică, anunță ANM.