Cum au fost identificati hotii din Arad: isi dadeau dedicatii in discoteca

60261805

Incredibil, dar adevarat! Asa s-ar putea spune in cazul celor doi hoti, care au spart saptamana trecuta sediul unei banci din Arad. Politia a reusit sa-i identifice dupa ce acestia au inceput sa-si dea dedicatii intr-o discoteca... ca intre spargatori!

"Pentru fratiorul meu, cel mai tare spargator de banci"! Asa suna la microfon "dedicatia speciala", data de hoti intr-o discoteca.

Conform Ziarului Financiar, dupa ce au dat lovitura si au reusit sa fuga cu 15.000 de RON, cei doi hoti s-au dus sa sarbatoreasca succesul intr-o discoteca din Moneasa.

Momentul care i-a dat de gol a fost cel in care au inceput sa-si dea dedicatii unul altuia: "Pentru cei mai tari spargatori de banci"

Dupa ce s-au intors in Arad, politistii s-au dus la locuintele acestora. L-au prins doar pe Stepan Florin Ion, "fratiorul" lui, "cel mai tare spargator de banci" - Valcu Ciprian Valentin fiind de negasit deocamdata.

In urma cu aproximativ o saptamana, doi indivizi inarmati cu pistoale si care purtau esarfe pe fata au intrat intr-o banca din Arad, amenintand-o pe casiera. Dupce ce au luat banii, s-au facut nevazuti.

 

 

 

 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ivana Knoll a stârnit amuzamentul fanilor! Cum a ajuns croata să marcheze în poarta Angliei
FOTO Ivana Knoll a stârnit amuzamentul fanilor! Cum a ajuns croata să marcheze în poarta Angliei
Citește și...
Primăria București face un pas important pentru preluarea ELCEN. „Facem investiţii şi modernizăm reţeaua de termoficare”

Consiliul General al Municipiului Bucureşti a mandatat primarul general să gestioneze preluarea ELCEN de la Ministerul Energiei. 

Proteste masive în toată ţara ale angajaţilor Fiscului. Revoltați, unii „au stat afară, în părculeţ” și au refuzat să lucreze

Mii de angajaţi ai Fiscului din toată ţara au întrerupt lucrul joi dimineaţă şi protestează până la ora 16.00, nemulţumiţi de proiectul Legii salarizării unitare, care le-ar reduce „drastic” sporurile chiar şi cu sume de până la 4.000 de lei.

Se anunță „cel mai amplu protest din istoria serviciilor publice de ambulanţă”. Sindicaliștii contestă reducerea sporurilor

Federaţia Naţională Sindicală „Ambulanţa” din România (FNSAR) care reprezintă tot personalul din serviciile publice de ambulanţă, anunţă că este iminentă declanşarea „celui mai amplu protest din istoria serviciilor publice de ambulanţă”. 

Recomandări
De ce cred românii cele mai spectaculoase minciuni și conspirații. Un celebru scriitor explică mecanismul

Cum se face că unele minciuni reușesc să convingă milioane de oameni, chiar și atunci când par absurde? 

Proteste masive în toată ţara ale angajaţilor Fiscului. Revoltați, unii „au stat afară, în părculeţ” și au refuzat să lucreze

Mii de angajaţi ai Fiscului din toată ţara au întrerupt lucrul joi dimineaţă şi protestează până la ora 16.00, nemulţumiţi de proiectul Legii salarizării unitare, care le-ar reduce „drastic” sporurile chiar şi cu sume de până la 4.000 de lei.

Cum ar putea arăta Guvernul dorit de Nicușor Dan. Condițiile puse de partide la ultimele negocieri

La o lună de la demiterea Cabinetului Bolojan, președintele a vorbit din nou cu liderii din fosta coaliție, dar fără rezultat.