Doi dintre suporterii "U" Cluj care au batut un jandarm au fost eliberati

60210895

UPDATE: Cei trei suporteri ai Universitatii Cluj judecati in stare de arest pentru agresarea cameramanului Jandarmeriei inaintea unui meci Universitatea-CFR Cluj au cerut joi judecatorilor Curtii de Apel Cluj sa fie eliberati, spunand ca regreta faptele.


Dupa cinci ore de judecata, doi dintre cei trei agresori ai cameramanului jandarmeriei din Cluj au fost eliberati joi. Magistratii Curtii de Apel au decis cercetarea lor in stare de libertate. Este vorba de Campan Tudorel Florin si Toja Tivadar.

Cel de-al treilea, Stanciu Paul Adrian, ramane in arestul IPJ Cluj in continuare, fiind acuzat de tentativa de omor. Acesta declarase ca vrea sa demonstreze ca ceea ce s-a intamplat a fost un accident si a promis ca nu va repeta faptele.

La randul sau, Tudorel Florin Campan a declarat, potrivit Mediafax, ca si-a invatat lectia si ca cele sapte luni de arest au fost "suficiente". Acesta a adaugat ca vrea sa-si petreaca sarbatorile de Craciun acasa.

Incidentele in care au fost implicati cei trei suporteri a avut loc in primavara lui 2008, inaintea meciului dintre Universitatea si CFR Cluj, cand acestia au lovit un jandarm cu picioarele si i-au dat in cap cu o bucata de pavaj.

Agresorii au fost identificati si retinuti pe baza imaginilor video. Au fost audiati pana tarziu in noapte de oamenii legii.

Jandarmul, in varsta de 35 de ani, batut crunt de cei trei suporteri, a suferit traumatisme cranio-cerebrale severe, ruptura de piramida nazala si a avut cateva coaste fracturate.

Vezi cine sunt agresorii cameramanului din Cluj.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Accident cumplit in Craiova! Un politist a ars de viu

Politistul a pierdut controlul masinii pe care o conducea, s-a izbit de un stalp si a ars de viu impreuna cu pasagerul din dreapta.

Crima oribila in Mehedinti! Si-a injunghiat mama adoptiva in somn

Sotul femeii a fugit din calea criminalului de 23 de ani, stiind ca tanarul este in stare de orice atunci cand a baut. Ucigasul a fost retinut de politisti si este acum in arest.

A luat foc dupa ce a vrut sa parleasca porcul!

Un batran de 69 de ani, din Neamt, s-a aprins ca o torta de la un arzator cu care urma sa parleasca porcul. Benzina cu care incarcase lampa i s-a scurs pe maini, iar hainele i s-au aprins intr-o clipa.

Recomandări
Ziua Limbii Române, sărbătorită în premieră la Cernăuți. ”Asistăm la un moment istoric”

Ziua Limbii Române a fost marcată, sâmbătă, în premieră, la Cernăuţi. Preşedintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a semnat în martie decretul privind instituirea Zilei Limbii Române în Ucraina, pe data de 31 august.

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Comenzile din China s-au prăbușit după noile taxe. În România, numărul coletelor din afara UE a scăzut chiar și cu 50%

La aproape două luni de la intrarea în vigoare a taxei europene pentru comenzile din afara Uniunii Europene, numărul coletelor venite din China a scăzut chiar și cu 50%.