Steaua a spus adio Ligii Campionilor

Bayern - Steaua

Stelistii si-au jucat sansa pe Allianz Arena, insa masinaria de fotbal condusa de Jurgen Klinsmann s-a dovedit a fi o nuca mult prea tare pentru elevii lui Dorinel Munteanu.

Nemtii si-au aratat diferenta de valoare inca din primele zece minute, cand Klose si Luca Toni au trecut pe rand pe langa deschiderea scorului. De altfel, italianul a ratat patru mai mari ocazii in primul sfert de ora al intalnirii.

In razboi cu Gigi Becali, suporterii stelistilor au aprins torte pe Allianz Arena.

Steaua a sperat la un miracol, insa inevitabilul s-a produs in repriza a doua. Cei mai periculosi oameni ai nemtilor, Klose si Luca Toni au demolat Steaua lui Becali cu trei goluri magnifice.

Kllose a deschis scorul in minutul 57, printr-o faza scoasa parca din jocurile pe calculator. Patru minute mai tarziu, italianul Toni a marit avantajul lui Bayern cu o lovitura de cap, pentru ca scorul final al partidei, 3-0, sa fie stabilit de Klose.

Bayern va primi 2,2 milioane de euro de la UEFA pentru calificarea in optimi, la care se adauga 4,4 milioane primite pentru calificarea in grupe.

Stelistii au spus adio primaverii europene si spera la o calificare in grupele Cupei UEFA, dupa ce Olympique Lyon a invins Fiorentina lui Mutu cu 2-1.

NEWS ALERT Apare un nou stadion de 5 stele în România! Guvernul aprobă azi toate actele

Capitanul echipei Steaua, Mirel Radoi, a ramas fara permis de conducere, dupa ce a fost depistat de aparatul radar al Politiei, conducand pe o strada din Capitala cu 112 kilometri la ora.

Huliganii de pe stadioane nu se mai tem de nimic. Oriunde se duc, provoaca scandal si sar la bataie. Meciul jucat sambata seara de Steaua cu Timisoara a trecut pe planul doi pentru fanii din Ghencea, care s-au luptat cu fortele de ordine.

Debut cu stangul: Steaua - Bayern, 0-1!

Experienta Stelei nu a reusit ce a putut entuziasmul CFR-ului. Steaua ramane cu doar doua victorii in Ghencea in sase sezoane de Champions League.

Petre Roman, în fața procurorilor. Este informat oficial despre punerea sub acuzare în dosarul mineriadei din 1991

Petre Roman a ajuns joi la sediul Parchetului General, ca să ia la cunoştinţă că a fost pus din nou sub acuzare în dosarul Mineriadei din iunie 1990. Roman a fost premierul României între 1989-1991.

Pun capăt războiului și acceptă pacea, cu o condiție. Ce a cerut Hamas ca să oprească luptele cu Israelul

Un oficial de rang înalt din Hamas a declarat pentru AP că grupul islamist militant este dispus să accepte un armistițiu de cinci ani sau mai mult cu Israelul.

Banca Transilvania, OTP Bank și Exim Banca Românească, procese câștigate cu ANPC. Nu plătesc amenzi și nu oferă rate egale

Alte trei bănci au câștigat procesele cu Autoritatea Națională a Consumatorilor, care le obligase să emită scandețare cu rate egale la credite pentru toși clienții. La acest moment sunt cinci instituții bancare care au avut căștig de cauză.