Au ajuns in stare grava la spital dupa ce au intrat cu masina intr-un stalp

×
Publicitate

Secunde dramatice au incheiat week-end-ul a patru baieti si o fata. Masina lor s-a zdrobit de un stalp de beton pe o strada din Capitala si a luat foc imediat dupa impact.

Ar fi pierit probabil, daca un barbat cu prezenta de spirit nu stingea rapid flacarile. Tinerii n-au avut insa atat noroc incat sa scape fara rani: sunt plini de fracturi si cucuie, iar soferul e in stare grava, spun medicii care ii ingrijesc.

Echipajele de la descarcerare l-au gasit pe sofer imobilizat in masina, abia respirand. Si insotitorii sai aveau nevoie de ingrijiri: pasagera din dreapta si cei trei barbati care stateau in spate nici nu se puteau tine pe picioare.

Cu membrele bandajate, intubati si plini de sange, ranitii au ajuns cu ambulantele la doua spitale din Capitala.

Soferul se grabea prea tare, cred politistii de la circulatie. Desi in drumul sau, la cativa metri in fata, era un echipaj care oprea masinile la control, barbatul a intrat cu viteza intr-o depasire. Automobilul a lovit insa o bordura si de-acolo a ricosat in stalp.

Politistii urmeaza sa stea de vorba cu toti pasagerii ca sa afle ce s-a intamplat in secundele dinaintea accidentului, pana atunci medicii vor analiza probele de sange ale soferului si vor spune daca acesta era baut sau nu cand a urcat la volan.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Prietenul la nevoie se cunoaste! Si-au lasat gazda sa arda de vie

Un foc ce parea ca a cuprins toata camera i-a innebunit de spaima. Trei barbati, pe jumatate dezbracati, au tasnit, duminica noapte, pe usa unei case care ardea intr-un cartier galatean.

A fumat marijuana si a urcat la volan! A tamponat doua autoturisme

Un tanar din Ploiesti a obtinut un dosar penal, preluat de Crima Organizata si o inregistrare a unui accident, pe care l-a provocat dupa ce a consumat marijuana. Si permisul ii era suspendat aveau sa descopere dupa cateva minute, politistii.

Alpinista de 41 de ani disparuta in Fagaras a fost gasita moarta

UPDATE: Tragedie in Muntii Fagaras! Trupul unei alpiniste, care a plecat singura intr-o drumetie pe munte, a fost gasit luni de salvamontisti. Prietenul ei ii anutase disparitia abia in aceasta dimineata, desi ultimul semn a venit de la ea vineri.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.