A provocat un accident si a fugit. S-a intors apoi deghizat in "martor"

×
Publicitate

Loveste si fugi, asta pare sa isi fi spus un sofer de 23 de ani din Mehedinti, fara permis care a provocat un accident si apoi s-a facut nevazut.


S-a intors dupa o ora la volanul unui alt autoturism, pretinzand ca este doar martor. Fara sa-i convinga insa pe politistii care i-au intocmit dosar penal pentru conducere fara permis si fuga de la locul accidentului.

Accidentul s-a produs pe drumul national 6, la 30 de kilometri de Drobeta Turnu Severin. Tanarul nu avea permis de conducere, dar cum nu era prima data cand conducea, s-a urcat fara probleme la volan. La iesirea dintr-o parcare de pe marginea drumului nu s-a asigurat si a izbit o masina care circula dinspre Craiova catre Caransebes. A abandonat autoturismul si a fugit peste pe camp, fara sa se uite macar daca a ranit pe cineva.

Dupa o ora, soferul de ocazie a fost convins de prieteni sa se predea si s-a intors singur la locul accidentului. Dar nu oricum, ci la volanul unei alte masini de imprumut. Cand si-a dat seama ca se va alege cu dosar penal, a incercat sa se disculpe sustinand ca a fost doar martor la accident.

Politistii au stabilit insa ca el fusese la volan. Asta desi era in ghips de la mijloc si pana la piept, dupa ce in urma cu o saptamana fusese implicat intr-un alt accident, ca pasager.

Soferul masinii lovite, un cetatean austriac, era impreuna cu sotia si cu familia acesteia si mergeau catre Caransebes. Cu 150 de kilometri inainte de casa, oamenii au trecut prin clipe de cosmar.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
Citește și...
Imagini spectaculoase din Bucegi. Salvamontiștii au coborât din elicopter pentru a recupera doi alpiniști germani | VIDEO

Un elicopter care se află incredibil de aproape de peretele muntelui, un om care se lansează cu troliul din aeronavă printre vârfurile muntoase care formează o pâlnie din pereţi de stâncă şi multă stăpânire de sine.

MAI: Mitul „ambulanțelor negre” revine pe TikTok. Cum au ajuns imaginile generate cu AI să realimenteze o legendă urbană

MAI avertizează că mitul „ambulanței negre” a revenit pe rețelele sociale, alimentat de informații false și imagini create cu AI. Autoritățile subliniază că în România nu a fost înregistrat niciun caz de răpire în care să fie implicate ambulanțe.

Drumurile către litoral și munte, aglomerate duminică după-amiază. Zonele afectate

Mai multe tronsoane rutiere din zone turistice sunt aglomerate, duminică după-amiază, arată datele făcute publice de Centrul Infotrafic din cadrul Poliţiei Române.

Recomandări
MAI: Mitul „ambulanțelor negre” revine pe TikTok. Cum au ajuns imaginile generate cu AI să realimenteze o legendă urbană

MAI avertizează că mitul „ambulanței negre” a revenit pe rețelele sociale, alimentat de informații false și imagini create cu AI. Autoritățile subliniază că în România nu a fost înregistrat niciun caz de răpire în care să fie implicate ambulanțe.

Statul, marele beneficiar al investițiilor din Pilonul III. Cea mai mare parte a banilor ajunge în titluri de stat

Fondurile de pensii facultative (Pilonul III) aveau active în valoare de 8,8 miliarde de lei, la finalul lunii iunie 2026, în creştere cu 40% comparativ cu nivelul înregistrat în aceeaşi perioadă a anului anterior, conform unui raport al ASF.

NATO, sub amenințarea unui atac limitat rusesc. WSJ: Putin ar putea trimite militari în uniforme fără însemne

Serviciile de informații americane au avertizat că președintele rus Vladimir Putin ar putea pune la încercare NATO printr-un atac limitat asupra unui stat membru în următorii ani.